| maria_5203 a întrebat:

Am 15 ani si am facut pentru prima data sex...am facut protejat si pe urma am facut si neprotejat...
a doua zu m-a durut capu si burta
si ma gandesc ca as putea ramane insarcinata este posibil?sad

8 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Buna, Maria!
La 15 ai ti-ai inceput viata sexuala deja? e grav!
Daca te mai doare burta in continuare si ai stare de voma esti insarcinata mai mult ca sigur. Daca tot ai facut-o, de ce nu v-ati protejat? trebuia sa te gandesti inainte de a face pasul asta, mai ales la varsta asta atat de frageda sad.
Imi pare rau pentru tine, dar in cazul in care tu ai ramas insarcinata si NU pastrezi copilul trebuie sa faci avort! este un lucru. foarte urat sad
Trebuie sa fii insotita de cineva major.

Dar poate nu esti, ai grija de tine! :*

| Lala20 a răspuns:

Da este.

| LoOvE a răspuns:

Normal ca e posibil.

Dar daca nu a ejucaulat in tine nu e nici o problema.Acum u stii, intreaba-l si u sa vezi.

Mai bine iti cumperi unn test de sarcina de la farmacie.Este cca. 10 lei in faramcii.

| Kitty a răspuns:

Daca a doua oara ai facut neprotejat, normal ca exista riscul sa ramai insarcinata. Mai bine ai discuta cu cineva apropiat, ia-ti un test de sarcina si vezi daca esti sau nu gravida.

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Da daca ai facut neprotejata straight face
Trebuia sa faci protejata.

| Theda a răspuns:

Este foarte grav ce ai facut. Poti sa ramai insarcinata doar daca ti-a venit menstruatie(ca sa nu folosesc celalalt termen), daca nu, ai mare noroc.

| stan_8733 a răspuns:

Foarte posibil foarte!

| maria_5203 explică:

Dar m-a durut burta doar juma de ora
si nu am facut mult neprotejat. cred ca cateva min...
mersi mult pr raspunsuri... sper sa nu am nimic.crying