| anonim_4396 a întrebat:

Am dus de ieri la tara, la curte, o catelusa gasita in padure. Nu cred sa aiba mai mult de 1 luna, 1 luna si jumatate. Este de talie mica si foarte jucausa. Problema este ca aveam deja 4 pisici care nu au prea avut contact cu cainii pana acum, singurul caine pe care il aveam stand mai mult inchis intr-o alta parte a curtii. De cand a aparut aceasta cateluse, pisicile sunt ca si sechestrate: nu mai pot sa stea decat in copaci, pe garduri, prin pod, pe oriunde nu le poate prinde si fugari ea. Mi-este mila de ele, erau ca si stapanele teritoriului iar acum nu mai pot face nimic din ceea ce erau obisnuite. Am vreo sansa sa le pot apropia? Aveti experiente asemanatoare?

2 răspunsuri:
| manolo a răspuns:

Cu timpul se vor acomoda, dar va dura ceva până se va întâmpla asta. Caz asemănător și la mine, diferența este că eu am avut doar două mâțe... Numa' bine!

| anonim_4396 explică (pentru manolo):

Multumesc pentru. raspuns. E cu atat mai complicat cu cat spatiul este mai vast si prea am cum sa le fortez sa 'socializeze'.