| Floryn9 a întrebat:

Am mai multe e-mail-uri si vreau sa ma dezabonez dar nu imi merge acel link unde scrie: "Dezabonati aici"! Ce pot sa fac ca sa ma dezabonez?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Copiezi adresa de e-mail cu "Ctrl+C" sau clic dreapta si Copy. In Yahoo e-mail sus in dreapta si o rotita cu dinti. Apesi pe ea si-ti apar setarile si in cadrul lor gasesti "Adrese interzise". Acolo copiezi adresa de e-mail cu " CTRL+V" sau "Paste". Apoi dai "Save" si gata. Nu mai primesti e-mail de la acea dresa in veci. Eu asa le blochezi pe cele din domeniul Yahoo, Gmail, etc (astea mai cunoscute). Daca am din domeniu necunoscut blochez tot domeniul.
Exemplu: e-mail de la News@pantofinoi.eu. Copiez numai partea cu "pantofinoi.eu" si o blochez. El poate sa-si faca 1000 de adrese pe acel domeniu ca nu mai imi poate trimite. Am vreo 100 de domenii blocate. M-au prins cei cu pantofii (e-convers.net) si nu ma mai slabeau desi i-am injurat si de mama si de toate neamurile de la Adam incoace si nenorocitii de la Ray Ban. I-am blocat si gata. Pe astia cu pantofii i-am pus sa-mi trimita o pereche contra ramburs si i-am refuzat. Le-am explicat apoi de ce: ca sa se invete minte sa mai faca spam.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune le in spam daca nu te poti dezabona de la ele

| Floryn9 explică (pentru suntserios):

Aaa, altceva nu pot sa fac, nu? sad

| onix33 a răspuns (pentru Floryn9):

Poti sa le faci o reclamatie aici http://www.dataprotection.ro/ si s-ar putea sa le vina cineva in control sa le dea o amenda

| dannyel86 a răspuns:

Daca sunt in Inbox si nu te poti dezabona, le poti trimite in Spam si le ignori. Daca sunt in Spam, le treci in Inbox si acolo linkurile de dezabonare devin active. Iti spun din proprie experienta. Dimineata m-am dezabonat de la un mail primit in Spam. L-am pus in Inbox si m-am dezabonat.