| fuckThisLife a întrebat:

Am o mica poveste a vietii mele la care as vrea si eu pareri despre cum ar trebui sa ma comport acum. Este vorba de un baiat pe care l-am iubit foarte mult,dar care n-a stiut sa ma aprecieze,sa aprecieze ceea ce simt eu pentru el. Si-a batut joc de mine. L-am urat un timp,nu-l salutam,nu ma uitam niciodata in ochii lui,dar de curand m-am intalnit cu el prin intermediul unui amic. Am mers cu el la un ceai pentru ca m-a rugat foarte mult si,a inceput sa-si ceara scuze,ca vrea sa fie iertat,ca s-a schimbat,sa-i dau o sansa si ca a fost fraier si ca a tinut la mine dar nu a stiut cum sa-mi arate. L-am iertat si i-am spus ca vreau sa vad schimbari la el,dar nu l-am iertat ca sa poata fi cu mine,doar l-am iertat... El inceouse sa zica ca i-a fost dor de mine,ca ma visa si ca a plans o data dupa mine,recunoscand ca ultima oara cand ne-am vazut chiar i-au dat lacrimile,nu a fost doar o iluzie. A mai spus si sa ii era dor de sarutul meu si n-am rezistat.l-am sarutat si parca,sentimetele pe care le aveam pentru el incep sa revina.M-a luat in brate,m-a strans tare,se mira ca ma uit in ochii lui,care inainte nu puteam nici sa ma uit la el. Nu stiu ce fac,ce e bine,sa ma impac cu el si sa vad daca s-a schimbat? Sa-mi bat si eu joc de el cu si-a bat si el de mine? Sau sa uit complet de el? voturi si funda:* precizez ca eu 17 ani si el 21

Răspuns Câştigător
| Ezyo a răspuns:

Draga mea,asculta-ma,odata daca trebuie sa-l ierti si il ierti asa va fi tot mereu,devine o obisnuinta."m-a iertat, ma mai iarta orice ii fac", nu asa functioneaza o relatie.Are 21 de ani,daca nu a invatat pana acum sa se comporte cu o fata,de acum incolo n-o sa invete cat te-ai stradui,n-o sa-l schimbi tu. Poate sunt fete careia ii plac comportamentele lui, tu insa lasa-l daca odata si-a batut joc de tine! Pe pariu ca esti frumoasa, iar el e un fraier si asta ii doare.Nu-ti bate joc de el, comporta-te cu el cu indiferenta...:d

8 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Dă-i o şansă happy Poveştile scrise fain nu se termină aşa uşor. Dar fii atentă la ORICE indiciu. Intră în contact cu prietenii lui şi vezi ce-a făcut în timpul ăsta cât n-a fost cu tine, cine i-a fost prietenă, etc. Fii precaută! Poate fi doar o înşelăciune de-a lui! Poate nu, şi-atunci vă doresc să fiţi fericiţi happy

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

In primul rand,pune-l sa iti arate unde sunt schimbarile, in al doilea rand nu iti bate joc de el,poti sa il ignori si o sa il doara mai tare,deci asteapta un timp mai indelungat sa vezi daca chiar incearca, atunci merita, daca nu vezi nimic, inseamna ca incearca doar sa se foloseasca din nou de tine.
Bafta

| fuckThisLife explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.nu stiu ce sa zic, ii voi da o sansa dar cu masura:*

| Neworder21 a răspuns:

N-o sa-ti spun ce sa faci, singura deja vezi, insa doar un lucru o sa iti spun:

- Daca barbatul plange pentru cineva, atunci e o persoana foarte foarte valoroasa.

e simplu: il iubesti? daca da fiti impreuna si vezi schimbarile, daca nu nu.

succes

| AliceAne a răspuns:

Sa nu-ti bati joc de el. impacate cu el si incearca sa nu-i cedezi foarte repede, vezi daca s-a schimbat intr-adevar, daca merita sal iubesti, invata sal manipulezi un picwinking, nu-i arata ca esti inebunita dupa el pentru ca se poate sa revina la vechia situatie. nu-i reprosa ca si-a batut joc pentru ca asta va rupe usor relatia. fal sati arate schimbarile dar nu fi obsesiva cu lucru asta. Faptul ca il ierti poate insemna enorm pentru el. Tu fi fata desteapta si lasate iubita dar nu fraierita.
sper ca ti-am fost de folos. succes :*!

| Caroline07Forbes a răspuns:

Este posibil sa fi gresit el. Stai o vreme cu el dar nu te lasa fermecata. Daca se comporta ok e bine, daca nu... lasa-l! Mai sunt si altii! Bafta

| Caroline07Forbes a răspuns:

Este posibil sa fi gresit el. Stai o vreme cu el dar nu te lasa fermecata. Daca se comporta ok e bine, daca nu... lasa-l! Mai sunt si altii! fii draguta dar nu prea. In orice caz, eu iti sugerez sa nu iti bati joc de el. Roata e rotunda si nu e bine sa ii dai branciuri ca se va intoarce impotriva ta. Sper ca adevarul sa iasa la suprafata si... bafta!

| mariastar12 a răspuns:

Parerea mea este sa stai cu el un timp la misto si dupa aia sa vezi daca intr-adevar te place si daca nu se schimba in ce vrei tu renunta si daca va deveni ce vrei tu sa fie stai cu el
Si in privinta varstei tu 17 si el 21 nu conteaza aceasta chestie cu varsta si sti cum se zice "Iubirea nu are varsta"
Daca te-am ajutat te rog funda