| maryelena a întrebat:

cand intru pe internet, imi intra direct pagina de www.yahoo.com, cum as putea sa schimb adresa, adica cand intru pe net sa intre pe google, nu pe yahoo

4 răspunsuri:
| cheloo74 a răspuns:

Daca folosesti Internet Explorer 8 atunci:
-deschizi internet explorer
-intri pe www.google.ro
-clic pe "tools" in coltul din dreapta sus
-clic pe internet options(e ultima optiune)
-ai acolo o casa si un spatiu alb unde scrie adresa pe care ai tastat-o mai inainte
-clic pe use current
-aplly si OK.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
tasteaza sus in bara www.google.ro, sau com
si - make google.com my homepage sau cum e scris in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai scrie google intra acolo si dai:doresc pagina de pornire

| aiurica a răspuns:

Pai.cum intri pe internet.si sus niste chestii.de exemplu:file, edit, view. wtc. Tu trebuie sa intri in TOOLS... apoi jos de tot INTERNET OPTIONS-si la GENERAL.iti apara o casuta in care trebuie sa scrii adresa de google.sau adresa pe care ai vrea tu sa intri direct.atunci cand deschizi internetul. Sper ca ai inteles ce trebuie sa faci