| anonim_4396 a întrebat:

ATENTIE TPU am inceput sa scriu o carte sci-fi am ajuns destul de departe( 300 de pagini) totusi as avea nevoie de o noua idee in ceea ce priveste povestea adica ceva nou, un personaj, un eveniment fictional istoric din trecut oricum ceva nou desi actiune povesti mele are 9 planuri cu personaje diferite as mai avea nevoie de unul simt ca nu pot continua cateva ideei va rog. ORICE IDEE E INE VENITA Funda si vot

5 răspunsuri:
| gago a răspuns:

Buna

de ex: mama nu stiu cui si stra stra bunicu si ..chestii de astea.

funda?

| DuTzY007 a răspuns:

Dracu te ajute pe tine...app tu carti sci-fi?laughing) du-te si te impusca mai de graba

| ralucutzzza02 a răspuns:

Despre ce e in ace poveste? am o idee dar nu stiu daca ii buna sa fie unu rau care are un om care lucreaza pentru el si se duce si se "imprieteneste,,
cu dusmani

| Nymeria a răspuns (pentru ralucutzzza02):

Iata subiectul si in functie de el alege :

Dupa un razboi in trecutul indepartat Galaxia noastra s-a impartit in doua cea Moderna si Salbatica. A urmat un,, Ciclu Negru" dominat de o rasa de selenii, care insa au fost infaranti dupa multe batali de catre rasele reunite ale nou-venitilor in Galaxie nosamusieni impreuna cu ieriharioni si masahi. In urma Marelui Asediu planeta Selenilor e distrusa dar in acelasi timp printr-un viclesug-ultimul al selenilor- e nimicita si Ieriharion. Aici regele trimite sapte Capsule care contin Gena ieriharionilor in toata Galaxia. Dupa 67.000 de ani Galaxia Moderna e dominata rasa Zaheilor, care conduce in pace, insa totul e zdruncinat de aparitia a doua rase nestiute. Prima hildemoni, care ravnesc la dominatia totala si ataca planetele aliate Zaheilor, declansand Razboiul dintre Zhei, Spartissieni-o aliata a zaheilor- si ei, hildemonii. A doua rasa e ceea a terranilor car vor intra in lupta de partea Aliantei.In acest razboi un tanar terran capitan va creste in importanta prin peripetiile sale.Pe parcurs unele personaje vor afla ca Hildemonia este condusa de un Selen ce-a supravietuit timp de 67.000 fiind inghetat.Dar nici el nu inconjurat de supusi umili caci uni dintre generali il vor trada. In celalta parte a Glaxiei, cea Salbatica, O ciudata Planeta Cocon ia nastere si vor incepe Batali intre un grup de Pirati Spatiali condusi de un terran si-un nosamusian. In tot acest timp un gareorelian-o rasa cunoscuta- va face diferite expediti si va descoperi ca Terra e o Mostenitoare a Ieriharion impreuna cu alte Sase rase care trebuie descoperite.Insa totul e dat peste cap de catre un Asediu asupra Terrei neasteptat al hildemonilor condusi de generalul Santaino.De asemenea pe Hildemonia generalul Akarin primeste misia de la Stapanul Aresh de a pleca pe Anfius(o alta mostenitoare ieriharion), o planeta foarte puternica care insa nu a intrat in acest Razboi, in acelasi timp cu arma foarte puternica Anmeu, mana dreapta a lui Aresh nimiceste planeta Ednei si pleca in cautarea supravietuitorilor ca sa-i ucida. Pe masura ce evolueaza povestea vor aparea celelalte rase Ieriharion, precum si o nesteptata renastere a Selenilor care se trezesc pe Planeta Far' de Nume...
e cam greu subiectul dar asta-i povestea big grin