| cipailina a întrebat:

Am avut un vis cu sange: dintr-un cos a inceput sa-mi curga foarte mult sange, dar la urma s-a oprit. Am citit pe un site ca asta inseamna ca voi avea o boala. E adevarat?

Răspuns Câştigător
| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Eu nu cred în superstiții de genul asta. Nu-ți face probleme nu o sa ai nici o boala happy

| cipailina explică (pentru LifeIsNotPerfect):

Ma temeam sa nu fie adevarat deoarece se zice ca daca visezi sange moare cineva din familie, iar mamei mele i s-a intamplat de doua ori sa viseze sange si sa moara cineva din familie.

4 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

1. Sange
- Daca visezi ca ai sange pe maini este un semn ca ghinionul este in drum spre tine (in special in planul afacerilor).
- Sange care curge dintr-o rana este semn ca vei suferi o boala sau o pierdere in domeniul afacerilor.
- Daca visezi haine patate de sange inseamna ca niste prieteni falsi vor sa te tina departe de succes.
2. Sange
Pradare, vindecare. Sange a curge, a sangera inseamna dauna in ceva. Sange a varsa, prevesteste o moarte apropiata. Sange din nas, noutate. Sangerare, lasare de sange inseamna boala.

| secrets a răspuns:

Eu stiam ca inaseamna rusine dar nu crede in vise ca nu sunt adevarte superstiriile astea.Visele reprezinta doar activitatea creierului care cam delireaza pe timpul somnului. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| julia14 a răspuns:

O sa primesti o veste...