| RoxannaRoxannax a întrebat:

Buna happy
Am o problema:
Am 17 ani, 1, 56 si 37 de kg. Sunt foarte mica de inaltime si foarte slaba. M-am dus asta-vara la inot dar nicio diferenta straight face Nu sunt dezvoltata deloc. Nu am sani nici fund sad. Prietenele mele mai mici de ani par mult mai mari si sunt dezvoltate. Nu par deloc de 17 ani par mai degraba o copila de 12 ani straight face Va rog ajutati-ma sad

2 răspunsuri:
| MonsterEnergy a răspuns:

Si ce vrei sa-ti facem noi? Sa te tragem de maini si de picioare sa cresti?

| ProfDeMate a răspuns:

Draga Roxana,
Asta nu este o problema. Cu siguranta ai auzit de minione. Poate esti una dintre aceste femei de o frumusete cu totul deosebita, intr-adevar mici bijuteri. In cazul tau poate fi vorba insa de o intarziere a declanserii cresterii hormomale. Cea mai buna idee este sa ii spui mamei despre ingrijorarea ta si sa mergeti impreuna la un medic endocrinolog.
Fiind convins ca asa vei proceda,
Prof de Mate
PS: Scrie-mi pe adresa: mate. didactic@yahoo.com (fara spatii in interiorul adresei)