| stylemakeup a întrebat:

Azi baiatul de care imi place mi-a zis-o... A inceput cam ceva de genul: "Sti, am jucat cu o prietena adevar sau provocare si m-a provocat sa te intreb daca ma placi? Fi sincer" si el a zis: "Da, te plac foarte mult." Am ramas masca. Nu ma asteptam.Cum pot sa-i spun ca si eu il plac, fara biletele si de astea? Evident ca eu nu am jucat adevar sau provocare, ci doream sa faca el primul pas si sa vad ce zice. Va rog, ajutati-ma! Cum pot sa-i zic asta a 2-a oara?

4 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Te-ai mai putea întâlni odată cu el şi ai putea începe în felul următor: " Referitor la ce ai spus, am ceva de adăugat. Şi eu te plac, foarte mult"! Spune-i prin comunicare verbală şi nu prin bilete, etc. Va aprecia!

| Aida89 a răspuns:

Pai... poti sa il intrebi daca a zis pe bune ce a zis. Si daca iti zice ca da ii spui ca si tu il placi.

| stylemakeup explică (pentru Aida89):

L-am intrebat...

| AsyMe a răspuns:

Stiu ca nu e asa usor cum pare, dar saruta-l si vrezi cum reactioneaza. Viata e scurta, trebuie sa-ti asumi riscuri. N-ai nimic de pierdutbig grin