| oanaoana_5102 a întrebat:

Care este faza cu funditele?

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Daca in opinia cui ii raspunzi la intrebare, raspunsul tau e potrivit, iti acorda fundita care are un anumit punctaj (nu stiu exact cat). cu cat ai mai mult, cu atat inaintezi in "grad" spre a deveni expert TPU. nu conteaza numai funditele ci si voturile acordate de useri la raspunsurile tale (cele inteligent, stupid, amuzant, etc).
bafta

6 răspunsuri:
| Meryem027 a răspuns:

Pai fundita o acorzi raspunsului cel mai folositor. Sub fiecare raspuns, exista o fundita, undeva in dreapta. Sper ca ai inteles, pa pa!

| mmeee79 a răspuns:

Pai pentru inceput, bine ai venit!
Vezi tu, acolo in dreapta fiecarui raspuns este o panglica, pe care atunci cand dai click se va face portocalie. Funda este un fel de premiu pentru cel mai bun raspuns sau asa.
O data ce ai dat acea funda, nu poti sa o mai iei/retragi inapoi.

Sper ca ti-am fost de folos! Te'am pupat

| xXBernaXx a răspuns:

Poi daca pui o intrebare si iti raspund mai multi trebuie sa alegi unul singur care a dat raspusul corect si atunci aceluia ii dai funda. Daca ai multe funde insemna ca esti tare de aceea toti vor. Sper ca te-am ajutat. Daca da, funda.big grin

| winchesters a răspuns:

Funditele valoreaza 100 de puncte. Punctele te ajuta sa urci in clasament. Poti citi mai multe despre TPU aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente.

| andrei95 a răspuns:

Este o rasplata pentru cel care te-a ajutat la o intrebare de-a ta...pentru ca si el si-a facut putin timp sa raspunda la intrebare.si bineinteles dai funda la care raspuns te-a ajutat cel mai mult

| Ancutzica_1406 a răspuns:

Pai cine pune niste intrebari si daca unu din ei a raspuns corect sau la ajutat mai jos de raspuns apare declara raspuns castigator si dai pe acela daca tu raspunzi corect la cineva poti primi funda