| crooxel a întrebat:

poate ma poate ajuta cineva si pe mine? ma plictisesc de moarte in casa(mai ales ca e iarna si urasc iarna si zapada). lociuesc intr-un oras fara mall'uri si cu multi vagabonzi, nu am prieteni, nu vreau sa mai stau in fata calculatorlui si a tv'ului, am chitara doar ca nu prea reusesc sa cant nimic la ea, si nici cu sporturile nu ma impac prea bine.deci...ar putea cineva sa'mi sugereze ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| pryntesa a răspuns:

Pai pentru inceput incearca s aiti faci prieteni prin a incepe sa isi afara chair daca nu iti place airna isi macar 1data pe saptamna si pimbate prin parcuri ia id meu si contacteazama vipera_2011 pentru mai multe dtalii.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Invata bine exprimati creierul la maxim si in viitor cand iti scoti o cariera sau dai de master pleci in strainatate si acolo ramai cu un loc de munca bun si o viata frumoasa iti vei face unde vrei. Secretul e in studii.

| UNfriendLY a răspuns:

Intotdeauna exista alcoolul laughing app sunt curios. din ce oras mai exact?hee hee

| educatie2021 a răspuns:

Sfatul meu este sa gasesti persoane cu care sa iti petreci timpul (acestea pe viitor pot devenii prieteni) Esti norocos daca ai chitara. Iesi cu ea p strada cantand (invata o melodie, doua)
Poate nu d prima data dar in timp iti vei gasi prieteni. Trebuie sa le dai ocazia sa te cunoasca iar asta se face doar daca iesi din casa. Chiar daca nu iti place iarna, trebuie sa faci sacrificii. Altfel te vei plictisi in casa in continuare
Cat despre vagabonzi - plimbate prin locuri aglomerate

| mdany a răspuns:

Ai putea sa mergi la sala sa iti petreci o parte din zi acolo, sau citind carti sau facand curatenie prin casa sau sa sa faci de mancare sau mai zi si tu ceva.laughing

| Iony_5207 a răspuns:

Ca o prima idee ai putea sa citesti sau sa desenezi happy

| ThinkPink a răspuns:

Apuca-te sa citesti o carte
in majoritate suntem in aceeasi situatie straight face

| PowerToYou a răspuns:

Ai putea sa-ti faci temelelaughingglumesc...
Sa faci o prajitura...(sa gatesti)
Sau sa-ti inviti o ruda mai apropiata la tine.

| alexcr a răspuns:

Uita-te pe diferite siteuri la lectii de chitara si vei reusi sa canti multe melodii. Recomand http://lectiidechitara.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai ceva care sa iti placa un hobiu daca nu iti place nimic din ce ai zis tu eu joc medal of honor airbone inncearcal si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa inveti pentru la urmatoarea zii pentru scoala...ca se vor incheia mediile...si acum pe ultima suta de metri te ia profu' prin surprindere!

| L33thaLL a răspuns:

Da. ai putea sate inveti sa citesti, sa faci ceva cu tine, nu te mai tine inchis/a iesi mai mult vara si mai putin iarna ca sa iti faci prieteni, invitatii la tine acasa fa ceva distractiv ce nai mai facut

| L33thaLL a răspuns:

Iesi din casa frate macar odata pe an

| Bodo_4070 a răspuns:

Pai eu te-as sfatui sa iti gasesti o prietena sau sa te apuci de sport. Dar nu neaparat sa alergi.Ma refer la exercitii pentru masa musculara (flotari, abdomene)cel mai bine ar fi sa mergi la o sala de sport si sigur o sa-ti placa!