| SecretKiss a întrebat:

Buna prieteni! Stiti, tot vine vara, si m-am gandit sa fac niste bani. Avand in vedere ca am 12 ani (:-|)... credeti ca as putea, la varsta asta sa impart pliante?happy La cine trebuie sa apelez? Un contact, ceva?happy Va multumesc din suflet.:-P

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Legea nu permite angajarea unui copil sub 16 ani. Bucura-te de copilarie!

| Parker a răspuns:

Nu au adultii job-uri si crezi ca o sa obtii tu unul? Minor fiind, nimeni nu risca sa fie amendata de politia comerciala happy

| dende95 a răspuns:

Incearca la magazinele mari din orasul tau... spre exemplu eu impart pliante la kaufland botosani pentru ca am nevoie de bani ca sa imi continui studiile de arbitraj!

| GumitzaDePepene a răspuns:

Bna! Stii, si eu am 12 ani,si vreau sa fac bani,ca sa mai imi cumpar si eu cate ceva,dar eu lucrez in casa. adica fac ceva in plus pentru bani,cum ar fi sa bat un covoras,sa fac niste curat, sau daca aveam vecini, plimbam cainele pentru maruntis...sau ma duceam si luam ziarele pentru vecini si mai primeam ceva in plus... daca stai la casa,e si mai bine, mai maturi ceva si parintii iti dau bani
in vedere cu pliantele,eu stiam ca minimul de varsta pentru a munci,mai ales daca e vreo firma, d-astea, este de 16 ani.nu stiu, dar iti urez noroc in legatura ce bani!

| pixie_5028 a răspuns:

Nu cred ca te primeste cineva la 12 ani. bucura'te de copilarie! ca de muncit o sa tot muncesti toata viatawinking.

| CryssCrySta a răspuns:

Ce si tu nu puteti cere bani de la parinti nu sti ca are balta peste.

Răspuns utilizator avertizat