| alexandra2000ale a întrebat:

sunt in clasa a VII a si inca nu stiu la ce liceu sa ma duc, in Craiova...Nu sunt hotarata ce vreau sa devin in viata, nu stiu...Va rog dati-mi o lista cu meserii.

P.S. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA...

Răspuns Câştigător
| Daria0507 a răspuns:

Hey happy Si eu sunt tot din Craiova. Uite ce meserii ti-as propune:
1. Profesor de mate sau engleza (la materiile astea se mediteaza cei mai multi copii, faci repede bani)
2. Stomatolog ( castiga mult)
3.Chirurg (tot mult)
4. Farmacist (am auzit ca ar castiga vreo 30 de milioane pe luna)
5. Jurnalist (cei mai buni castiga ff mult)
Sper ca te-am inspiratwinking
P.S: ti-as propune sa dai la Buzesti, e cel mai bun happy

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

- Medic veterinar
- Medic pediatru
- Farmacist
- Poliţist
- Ofiţer
- Jurist
- Avocat
- Procuror
- Judecător
- Profesor
- Inginer
- Asistent medical
- Infirmier
- Psiholog
- Educator
- Învăţător
- Frizer
- Contabil
- Poştaş

PS - Sunt foarte multe profesii însă trebuie să alegi ceva care crezi că ţi-ar plăcea şi ţi se potriveşte, desigur.

Pa-pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă faci o un liceu si o facultate asta nu insemna ca imediat o sa devi ce ai vrut tu laughing

| alexandra2000ale explică (pentru OnuOnulică):

Stiam si eu asta OnuOnulica dar voiam sa aud parerile a cat mai multe persoane...happy

| Happyintotdeauna37 a răspuns:

Farmacista, contabila, pictorita, politista, doctor-veterinar, informatician, casierita, postarita sau cum se zice. Sper ca te-am ajutat. Imi dai, te rog, funda?

| titizoorr a răspuns:

Farmacista
frizerita
Casier comercial
Manichura pedichura
si cam atat sper ca te-am ajutat