| AestheticPerf a întrebat:

Daca fumez o " Gioana " laughingasa din cand in cand, mai pot dona sange pe viitor? Si daca o fac, e la fel de daunatoare precum tigara sau tutunul? Nu sunt fumator, dar asa parca m- ar tenta o " gioana "laughing

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti dona, daca tragi des da dauneaza mai rau ca tutunul, o data la cateva luni merge. cand te duci sa donezi ai grija sa nu tragi inainte cu cateva zile. mai degraba ramai dependent daca donezi sange des, dar poti ramane si de la gioana daca iei des. si la gioana si la donat conteaza sa ai un echilibru sa nu o faci prea des.

6 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Da, dar e inu cât să nu fumezi cu cel puțin o săptămână înainte să donezi să nu te găsească cu THC în sânge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu încerca. Cu greu o sa mai scapi.

| GicaGigekGica a răspuns:

Asa au inceput toti, mai intai o „Gioana" apoi ceva mai tare pana cand au ajuns sa ucida oameni sau chiar sa fie ucis el din cauza drogurilor. Te sfatuiesc sa nu, oricat de mare e tentatia!

| SG1995 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Te rog, don't spread bullshit, bagi paranoia-n om.

| fugi5555 a răspuns:

Dacă fumezi iarba asta nu înseamnă ca ești bolnav ca sa nu poți dona sânge lol

| IaninaBailanno a răspuns:

Da. Pentru că iarba nu dăunează. Alte substanțe da.