| Syrten a întrebat:

Buna TPU!
Imi puteti recomanda ceva destinatii de vacanta in afara? As vrea sa stiu si un pret estimativ total incluzand cazare, etc, pentru 2 persoane si undeva la 5-6 zile.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Praga, probabil unul din cele mai frumoase orase europene.

300-350 lei un airbnb pe noapte
300euro bietul de avion de persoana

dar e micut orasul, maxim 4 zile.

sau Roma, sigur biletele de avion sunt mult mult mai ieftine dar cazarile ceva mai scumpe 400-450 noapte.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In UE este bine sa mergi organizat, printr-o agentie de turism.
Costul pentru o saptamana /persoana incepe de la 3-400 euro + tansport + bani de buzunar.
Eu am fost anul acesta in Austria de mijloc, am cheltuit cca. 2000 euro (2 persoane).

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Cea mai proasta varianta e sa mergi in UE organizat prin agentie de turism. De ce sa dai comisioane si sa stai dupa turma cand totul e atat de simplu in UE, de la zboruri pana la cazari si transport.

Ca tu nu te descurci singurel e alta problema, poate altii se descurca.

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Nu m-am dus cu grup, doar 2 persoane.
Prin agentie am rezolvat doar transporturile si cazarile.
Am avut totul asigurat inainte, iar agentiei i-au ramas cca. 60 euro.
Restul le-am cheltuit noi...

| haileewatson a răspuns:

Thailanda