| dydydeea a întrebat:

mai demult am umblat prin laptop si am schimbat ceva, adica( nu prea stiu sa spun exact): cand deschideam pc-ul se deschidea el singur dar acum cand il deaschid trebuie sa dau ori enter ori sa dau clik pe USER, si acolo mai este un program parca se numea GUEST(cred).Cum pot sa schimb si sa redevina la normal adica cum era la inceput( sa nu mai apas pe ENTER)...( sper ca ati inteles ce am vrut sa spun).Va rog HELP ME, dau FUNDA!

5 răspunsuri:
| Al3xXXxx a răspuns:

Deschide editorul de regiştrii, din meniul start alegi run şi în texbox tastezi regedit, navighezi până la linia HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer, apeşi click dreapta, alegi de acolo New DWORD Value cu numele de NoUserNameInStartMenu, apoi faci dublu click şi la Value data înlocuieşti cu 1. Înhizi editorul de regiştrii şi reporneşti computerul.

| Al3xXXxx a răspuns:

Sau ceva mai usor.

In Control Panel>User Accounts>Chang the way users log on or off, debifeaza
Use the Welcome Screen.
Apoi apasa Start>Run, scrie "control userpasswords2">Enter.
In fereastra aia:
-selecteaza userul tau
-debifeaza "Users must enter..."
-apasa Apply, moment in care esti intrebat de parola pentru userul respectiv.
-nu trece nici o parola apasa doar Ok.
-restarteaza calculatorul.
Acum ar trebui sa porneasca direct in userul tau fara sa te mai intrebe nimic.

| dydydeea explică (pentru Al3xXXxx):

Nu stiu de ce dar mie nu-mi apare ''chang the way users log om or off'' sau poate ca nu am cautat unde trebuiesad sad sad...Te rog da-mi add la id-ul : andreea_diana_2012@yahoo.com, ca sa imi explici pe mess, te rog!

| KatyyLWA a răspuns:

Intra inapoi in fisierele in care ai umblat si schimba la loc...

| thomas1994 a răspuns:

Salut dydydeea ai activat GUEST din start, control panel, users, users acount, manage another acounts (la windows 7) si vezi la guest dai disable, off.