| DomnulSarma a întrebat:

Buna ziua TPU! Am salvat ieri o cioara (pasare) de pe strada ca are o aripa rupta si nu stiu cu ce o pot hrani.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Firimituri de paine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau o sarma daca vrei, laughing, era o gluma nu te supara!

| happy31animation a răspuns:

Ca și celelalte păsări din această familie, ciorile consumă hrană de natură vegetală și animală, de la viermi, melci, insecte, larve, mamifere mici, de exemplu rozătoare, sau ocazional păsărele sau ouăle acestora, cadavre, fructe, diferite semințe vegetale ca și cele de pe semănătură pe care le scot cu ciocul din pământ.

| DomnulSarma explică (pentru happy31animation):

E normal ca atunci cand ma uit la ea sa ascunda mancarea? Doar cand nu ma holbez la ea mananca laughing

| madisong a răspuns:

Poti incerca firimiturile de paine sau poti lua mancare de pasari sau grau.O sa gasesti tu pe undeva grau.

| frysculitza a răspuns:

Ciorile mananca tot felul de seminte, paine, nuci, alune, chiar si muste happy nu uita sa pui si apa sa aiba la indemana

| Familistu96 a răspuns:

Poti încerca cu nuci