| admiston_1994 a întrebat:

Ajutor! am gasit o pasare cu aripa rupta (cred ca de un uliu) si nu stiu ce sa-i fac cum i-o "lipesc" la loc. ca sa intelegeti dilema uitati-va pe wichipedia la scheletul unei pasari aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Scheletul_p%C4%83s%C4%83ril or ruptura este intre humerus ulna si radius exact la articulatie si cum sa o fac sa stea ca ma musca/pisca si se zbate...cred ca dk nu o repar urgent n-am ce sa-i mai fac!

4 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Ba da noobi sunteti
ai auzit de veterinar?

| ruPfashu a răspuns:

Ce ai facut cu ea?

| elisza a răspuns:

Contacteaza-ma la adresa neuron.schiop@yahoo.com. Sunt voluntar la asociatia Peregrinus. Ne ocupam de preluarea pasarilor de prada si refacerea lor dupa care daca pot fi eliberate le eliberam. Astept sa ma contactezi urgent! Sunt pasari sensibile, mai ales daca-i uliu pasarar. Nehranit corespunzator poate muri in maxim 5 zile.

| elisza a răspuns:

Contacteaza-ma urgent la adresa de mail elisa.mustaciosu@yahoo.com. Sunt voluntar la asociatia Peregrinus. Ne ocupam de pasarile de prada cu probleme. Iti putem da sfaturi sau o putem prelua. Preluam pasari din toata tara, le refacem dupa acre le eliberam. Astept sa ma contactezi urgent! Daca-i uliu pasarar poate muri si in cateva zile daca-i hranit necurespunzator.