| PuFFulEt a întrebat:

Bunaa TPU. happy
as vrea sa stiu cu sa fac sa o conving pe mama sa ma lase sa merg si eu singura la scoala ca este foarte aproape casa mea de scoala trebuie doar sa treci strada e cam mare
mamei mele ii este frica deoarece este mare trecerea (strada)
si spune ca se intamla multe cazurii cu accidente si ca se fura copiii...
OK... FARA JIGNIRII
DAU FUNDAAA!
aa SI.....INCA CEVA VARSTA MEA ESTE DE 13 ANII!

Răspuns Câştigător
| TempestUV a răspuns:

Maicata te duce la scoala desi ai 13 ani? Nu te supara dar cred ca mama ta are o obsesie grava.Nu este normal la varsta ta.Si cand o sa fi la liceu tot ea o sa te duca? Pune-i problema altfel.Ea nu o sa fie langa tine toata viata ca sa te protejeze. Odata si odata tot trebuie sa te lase sa mergi singura.Eu una ma duceam singura la scoala de la varsta de 10 ani si scoala mea nu era chiar asa aproape de scoala.Uni parinti sunt mult prea protectori si asta nu este bine de loc.