| Sliix a întrebat:

Care sunt citatele voastre preferate? big grin Dau funda pentru cele mai frumoaseee! :*

Răspuns Câştigător
| AbbyXQuinn a răspuns:

Viaţa este un vis, dar a visa nu înseamnă a trăi.
•Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita. – Albert Enstein
A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie. – Antoine de Saint-Exupery
•Dragostea este ceata care se formeaza cu aburii suspinelor. – William Shakespeare
•Poate ca pentru lume esti o singura persona, dar pentru o anumita persoana, esti intreaga lume. – Gabriel Garcia Marquez
•Glumetii se dovedesc adesea profeti. – William Shakespeare
•O chestiune nu este neaparat adevarata doar pentru ca un om a murit pentru ea. – Oscar Wilde
•E ingrozitor sa ajungi sa crezi ca ceea ce spun altiid espre tine e adevarat. – Sydney Smith
•Crede pe cei care cauta adevarul, dar nu si pe cei care l-au gasit. – Andre Gide
Iata adevarul despre adevar – doare!

As putea sa iti dau muuuuult mai multe dar nu prea am timp...astea sunt cele care imi plac mie. Sper ca ti-am fost de ajutor!:X

3 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

„Armata de iepuri condusa de un leu este mai redutabila decat o armata de lei condusa de un iepure." - Plutarh

„Sunt doar două lucruri infinite, universul și prostia umană, însă nu sunt foarte sigur asupra universului." - Albert Einstein

„Prietenul la nevoie se cunoaște."

„Gloria noastră cea mai mare nu stă în faptul că nu am eșuat niciodată, ci în faptul că ne ridicăm după fiecare eșec." - Vincent van Gogh

„Lucrurile mărețe nu se fac din impuls, ci dintr-o serie de lucruri mărunte adunate laolaltă." - Vincent van Gogh

| Nevermindd a răspuns:

- "Spuneți de ea tot răul de vreți să-nnebunesc: Că-i heteră, un monstru, că-i Satan o iubesc!"
- " De ce se spune prietenie adevărată, când - dacă nu e adevărată, nu e prietenie"
- " Amintirile nu ne mai pot omorî; cel mult pot face o rană să doară şi să sângereze din nou."

| llMeltingyoull a răspuns:

''Each life makes its own immitation of immortality.''
''French is the language that turns dirt into romance.''
-Stephen King

''Failure means a stripping away of the inessential.''
-J.K.Rowling