| JulyDreams a întrebat:

Cât de mult sunteți deranjați de copiii mici și / sau părinții lor atunci când ieșiți in oras, in parc, când mâncați, etc? Pe o scara de la 1 la 10, in medie.
La mine este 7. Nu suport sa aud plânsete, prosteli și sa ii vad pe părinți nefăcând nimic, de parca ar fi la ei acasa.
As da lege sa existe zone unde accesul cu copii sa fie interzis. Oare in străinătate exista asa ceva?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Este într-adevăr o problemă delicată ce trebuie tratată ca atare.
Important este motivul pentru care plâng copii. Nu ei sunt de vină, ci părinții lor.
Mulți oameni pot da naștere la copii, dar puțini sunt calificați ca să devină părinți.
Relațiile dintre noi oamenii ar fi fost inimaginabil mai bune dacă părinții își educau odraslele într-un spirit politicos, manierat și cu dragoste. Dar copii sunt lăsați să crească în voia sorții la fel ca mărăcinii de pe marginea drumului. Iar părinții se așteaptă ca atunci când mărăcinii lor vor crește mari, să facă pere.
Îmi doresc ca legile din Norvegia în privința copiilor să fie implementate și în tara noastră. Poate că în felul acesta părinții vor acorda mai multa atenție copiilor lor; sau se vor gândi mai bine înainte dacă vor mai face copii sau nu.

| JulyDreams explică (pentru anonimg):

In sfârșit un om care gândește ca mine.
Pana și un câine îl dresezi ca stii ca poate îl mai scoți din casa și nu vrei sa se p*se pe lume.

| anonimg a răspuns (pentru JulyDreams):

Mulțumesc pentru fundă!
Bine spus despre câinele dresat. Dar ar trebui ca și părinții să fie dresați împreună cu copii lor.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si de copil, daca plange vreo jumatate de ora si mega tare incepe sa ma derajeze, in rest n-am treaba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Traim intr o societate si trebuie sa ne adaptam la lucrul asta. Ma deranjeaza mai mult aia de isi pun clipuri la telefon prin restaurante.

Si da, sunt hoteluri si restaurante adults only

| Frank51 a răspuns:

| SilentRain a răspuns:

| Sn4k3 a răspuns:

Normal ca exista si e normal ca un copil sa rada/planga/sa vorbeasca mai tare mai ales cand sunt afara. Ca te enerveaza prostiile astea asa tare pe tine, e problema ta. Fii si tu mai calm/calma.

| J0B0MAT a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt deranjat la maxim. Unu mi-a luat saorma din mana si a fugit cu ea. Puscarie pentru parintii care-i lasa liberi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| PinkFlowers a răspuns:

Nu am nimic cu copiii, unii sunt mai cuminței altii mai rai, din partea mea sa faca cate galagie vor.