| J7anine a întrebat:

Ce film v-a impresionat cel mai tare si de ce?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Poi eu vad mai mult HORROR insa mi-a placut foarte mult A 13 FANTOMA si DAVID SE INTOARCE... a 13 fantoma mi-a placut pentru ca totul era horor in acest film abia am reusit sa-l vad singura.prima oara n-am indraznit sa ma uit dar imi place sami infrang temerile si m-am uitat e super... iar la david se intoarce mi-a placut tensiunea din acel filmhappyhappyhappy

16 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Mi-a placut AWALK TO REMEMBER happy
E o poveste de dragoste, iar tipa moare, original aaa? laughing
oricum asta e preferatul meuwinking

mi-a mai placut AWAKE pentru ca nu ma asteptam la felul cum evolua filmul straight face
camera 1408 m-a speriat putin sad sau mai bine zis m-a tinut in suspans tongue

pupimik
| pupimik a răspuns:

If Only.In perioada in care am vazut filmul eram mai "handicapata" din punct de vedere sentimental...si ma regaseam extrem de mult in filmul asta.Desigur nu m-am abtinut din plans.Nu obisnuiesc sa plang la filme... dar la If Only...asa boceam eu intr-o vara la 4 dimineata cu jucaria de plus in brate si cu telefonul la ureche laughing

| DenissaDeea a răspuns:

O floare si doi gradinari...m-a impresionat lupta si iubirea a doi tineri pentru un copil facut din flori, e un film super tare...Sau telenovela Dragoste si Razbunare...

| cotzobel a răspuns:

The bodyguard( cu kevin costner). m. a facut sa realizez ca iubirea apare de unde nu te astepti...ca orice om pe care il intalnesti in jurul tau poate sa devina "iubirea vietii tale", cu toate ca poate nici nu agreezi acea persoanahappy

| Alexandrinaa a răspuns:

"Dangerous beauty" (Frumoasa venetiana) = un film realizat despre poetesa renascentista italiana Veronica Franco, ce a devenit curtezana, fara voia ei initial, pentru ca era perioada de dinainte de Inchizitie, cand curtezanele erau foarte apreciate, culte si educate. Dar sigur, ceea ce faceau era imoral. Dar e important si impresionant cum aceasta femeie a reusit sa invinga si sa se salveze, spunand ADEVARUL, in fata inchizitiei, din dragoste pentru iubitul sau, care era insa de un rang social mai inalt, decat era ea pe vremea cand nu era curtezana, si nu puteau deci sa se casatoreasca. E superb cum a luptat pentru emanciparea femeii si cum a stiut convinga Curtea ca are dreptate, pentru a salva femeile de greutatea unei vieti lipsite de iubire, plina de rutina si monotonie.

| MihaiA a răspuns:

The green mile... urmareste filmul, merita, si o sa vezi si de ce big grin

regis
| regis a răspuns:

The Prestige. Pentru ca e... impresionant. Subiect interesant, actori fara nume foarte mari dar cu interpretare superba, actiune interesanta, magie la propriu si la figurat, desi incepe cu finalul, acesta este imprevizibil si este o combinatie foarte reusita intre tragedie si... happy-end. Chiar merita vazut.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Naked weapon happy
Prezinta o poveste a unor tinere care sunt rapite din toata lumea la varste foarte fragede si antrenate sa devina asasine. Cand ajung mature, le provoaca sa se lupte pentru a ramane doar 1 in viata... e vorba de drama, putin SF.si ceva romantism

| simpluEu. a răspuns:

COYOTE UGLY... e superba acea fata care se bate de una singura sa isi indeplineasca visul

| Adorable3 a răspuns:

Tocmai am vizionat filmul HUMAN TRAFFICKing..si efectiv am simtit ca nu pot sa nu scriu despre el cateva cuvinte. E un film foarte socant… Este povestea a 800.000 de persoane care sunt traficate anual in toata lumea… dar daca ne gandim si la cei care au fost apropiati persoanelor traficate… ajungem la un numar imens de persoane care sufera in urma traficului cu fiinte umane (afacere socotita cea mai profitabila, dupa traficul cu droguri).

Dupa ce vezi un astfel de film parca realizezi mai mult cat trebuie sa te bucuri ca cei dragi sunt aproape…

Cati oameni sunt pregatiti sa lupte, sa-si puna viata in pericol, impotriva traficantilor? Observ ca parca ne pasa destul de putin de suferinta celui de aproape… stiu ca n-as fi in stare sa ma lupt pentru a anihila o astfel de retea… e rusinos, I know. Imi amintesc acum ca acum doi ani am gasit in posta o citatie, era pe numele unei vecine (plecata de ceva timp in Spania), era chemata la proces in calitate de victima, intr-un proces de trafic de fiinte umane, groaznic. Il cumosteam pe copilul ei si pe sotul ei. Acum au plecat din tara, dupa cate stiu, locuiesc in Spania. E trist. Oare mai poate deveni om o persoana care a fost sclav sexual cativa ani? E groaznic sa ai senzatia ca oricat te-ai spala, tot esti murdar. E groaznic sa stii ca orice ai face nu poti sa scapi de HIV si alte boli…

Cred ca un asftel de film ar trebui sa fie pus ca vizionare obligatorie in scoli. Primul pas ca sa nu ajungi o victima este sa stii sa te protejezi singur.

Cineva spunea ca dupa ce vizionezi acesti film, vei sterge toate filmele porno din calculator. Eu nu am ce sterge, dar cred ca pornografia este o boala serioasa. Cel mai trist este ca nu este recunoscuta. De aceea nu se cauta un tratament. Oamenilor le place sa fie inselati, sa fie minititi. E trist, dar asa este. Oare cum poti sa te uiti la niste poze, filme etc, daca stii ca acea persoana este foarte posibil sa fie o victima a traficului sau a unui santaj? Cred ca este o colaborare la crima pe care o fac acei oameni.

Toate acestea, fac din oameni niste frustrati, niste sclavi care sunt dispusi sa plateasca enorm pentru a avea parte de niste placeri care nu pot decat sa te scarbeasca. O placere sa calci in picioare demnitatea altui om? Asta nu este boala? Ba da! E boala grava!

Va recomand sa il vizionati :-s

| fisshu a răspuns:

Good Will Hunting, Invincible, Henry Poole is Here, In pursuit of happynes sunt multe de obicei cele dupa fapte adevarate si cele care prezinta o situatie un sentiment o intamplare asemanatoare viatii tale

| alextoxic a răspuns:

Cateva comedii superbe : how high, escape from guandanamo bay, beta house, - m-au impresionat fiindca probabil ca in aceea zii ma aflam intr-o dispozitie nu tocmai buna... iar acele filme... mai binedispus
sunt despre tineri petrecaretzi, iarba, femei... cam tot... big grin sugerez sa te uiti si tu la ele atunci cand nu esti binedispusbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"The Thin Red Line ", un film de Terrence Malick

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leaving Las Vegas. O poveste de iubire senzationala, intre doi oameni care isi propun ca nici unul dintre ei sa nu intervina in destinul celuilalt. 2 interpretari de exceptie - Nicholas Cage & Elisabeth Shue. Cea mai frumoasa poveste de dragoste pe care am vazut-o intr-un film.Film de Oscar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dirty dancing.pe mine ma relaxeaza, ma amuza, ma duce cu gandul la adolescenta, la vacante...ma uit la el de cate ori am ocazia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine mai impresionat filmul nu da inapoi pentru ca baiatul din film a avut ambitie si la batut pe cel mai bun dupa ce isi loase o bataie sora cu moartea.