| Bibi16 a întrebat:

Ce-mi recomandati sa-mi cumpar tableta sau laptop?

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Zartbitter a răspuns:

E ca și cum ne-ai întreba pe noi dacă să-ți iei un Logan sau un tractor. Spune-ne ce ai vrea să faci și de ce ai vrea să-ți iei așa ceva și te ajutăm apoi să decizi.
Dacă vrei doar să stai pe net și eventual să mai bagi un joculeț haios sau să te uiți la un film sau să asculți muzică și să poți face asta de oriunde, atunci mergi pe tabletă.
Dacă vrei să lucrezi în Word sau să prelucrezi imagini sau să joci jocuri mai serioase, orientează-te spre un laptop.

Deci, spune-ne mai multe despre ce vrei să faci și îți vom putea răspunde. Altfel îți zice fiecare ce vrea el/ea nu ce e bine pentru tine.

| hkr a răspuns:

Laptop.

| AlexTroll a răspuns:

Eu zic laptop daca vrei performante mai mari,sau daca vrei ceva mai mic un notebook sau ultrabook, mie numi plac tabletele am avut una si nu mi-a placut, am vandut-o si mi-am luat laptop Dell inspiron n5110, sunt super multumit de el, merg foarte multe jocuri avand placa video nVIDIA 525...bafta!

| Archangells a răspuns:

Laptopul e pentru chestii mai serioase, daca ai de scris, sau sa lucrezi in anumite programe, tableta e pentru joaca si distractie, depinde de ce ai nevoie. eu as opta tot laptopwinking a trecut vremea jocurilor la scoala pentru mine

| seby4music a răspuns:

Bicicleta.

| alexalex2001 a răspuns:

Pai cred ca tableta e mai avantajoasa. Poti sa o cari peste tot si nu e grea ca laptopul.Doar ca e o mica problema.Pe tableta nu prea ai memorie. Daca o iei doar pentru net tableta,daca o iei pentru descarcat jocuri, muzica, programe laptop. Funda?

| anonima20 a răspuns (pentru alexalex2001):

Sunt si laptopuri mai mici care nu's grele deloc...si e mai avantajos laptopul

| alexalex2001 a răspuns (pentru anonima20):

Cum vrei eu am zis pentur ce le folosesti

| Anna1999 a răspuns:

Laptop

| JosephStalin a răspuns:

Depinde.In laptop poti sa faci mai multe chestii, poti sa bagi CD-uri si este bun ca este si portabil, insa tableta este si ea portabila, are wifi si mai multe chestii doar ca nu poti sa bagi CD-uri si trebuie sa ai si mare grija cu ecranul.Deci eu iti recomand laptop.

| JosephStalin a răspuns:

Oricum,normal tableta e mai bine sa o cumperi dupa ce iti cumperi mai intai laptop, findca tableta este mai mult ca sa te dai jmecher, findca la altceva nu este chiar asa de buna.Pace big grin.

| Gest4U a răspuns:

Depinde la ce vrei sa folosesti. laptopul e mai "puternic" se misca mai repede, ai memorie mai mare, placa video (dar depinde de ce suma vrei sa aloci pentru acest dispozitiv) poti juca unele jocuri mai noi care nu au ce cauta pe o tableta, poti face cd-uri/dvd-uri. tableta e mai mica, mai usoara, dar e mai slabuta din punct de vedere tehnic, desi are avantajele ei. tu decizi la ce iti trebuie.

| irinainna01 a răspuns:

Eu iti recomand un laptop

| uooof a răspuns:

Eu am tableta si e mult mai buna decat un laptop o poti lua unde vrei si poti sa filmezi sa faci poze...ma rog eu zic tableta

| Mw_Tyby_1997 a răspuns:

Tableta Apple sau Asus

| Vane72 a răspuns:

Laptopbig grin