| Madaliinaaa a întrebat:

Ce parere aveti despre rautate? thinking Necesara? Sau nu?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cand e spusa cu bunatate, e chiar benefica.batting eyelashes
In rest, normal, ar fi mai bine fara ea.

| unknownn a răspuns:

Cateodata da...pentru cine merita

Răspuns utilizator avertizat
| SonGoku1 a răspuns:

Pai daca nu ar fi rautate politia nu ar mai exista. diavolul nu ar mai fi.toata lumea ar fi i rai. toata lumea ar fi buna.iar tu nu ai mai intreba ce este rautatea.da este necesara.da nu asa de mult ca in zilele noasttre

| SonGoku1 a răspuns:

Da add la andr3i1000

| GreenJoker a răspuns:

In ziua de astazi "rautatea" e prezenta peste tot.ca si multe altele...deci e necerasa desi nu ar trebui.

| Cristinna_8657 a răspuns:

Buna MaDDy,
rautate= Caracteristică a omului rău, înclinare spre a face rău altora. ◊ Loc. adv. Cu răutate = în mod răutăcios; cu ironie usturătoare, malițios. 2. (Pop.; mai ales la pl.) Slăbiciune, păcat, defect. 3. (Concr.) Faptă rea. 4. Om rău. [Pr.: -ră-u-] – Rău + suf. -ătate.
dupa mine nu ar trebui sa fie atata rautate pe pamant.,, necesara? sau nu?,, nu, nu este necesara...dar in aceste vremuri si daca ceri un creion, lumea incepe sa se certe cu tine. uite un caz stupid ce rautate maxima care mi s-a intamplat acum cateva zile...la scoala am vrut sa am mut cu o fata in banca doar la ora de engleza si fata care statea in banca cu fata cu care doream sa ma mut in banca a inceput sa ma jicneasca si sa tipe la mine ca i-am furat colega de banca.pana la urma nu era necesaara rautatea in acest caz pentru ca doar ma mutam la o ora.tu ce parere ai? este necesara rautatea(in general)? dar a fost necesara rautatea in cazul in care ti l-am povestit?
La revedere!