| Ruby_9452 a întrebat:

Oamenii cu inima mare nu au în sufletele lor răutate. Ce părere aveţi?

5 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Da, ei vad viata altfel fata de cei mici, la ei sunt probleme si de aceea au si aceasta rautate

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Avem fiecare in noi o doza de rautate. Suntem oameni, deci nu perfecti si de aceea cateodata ego-ul se manifesta. Important este sa ne dam seama cat mai repede de asta si sa-l stavilim. Nu putem fi ca sfintii, desi si ei au avut caracterele lor, cate unele chiar colerice. Ei insa au avut mai mare putere de lupta cu ei insisi. Nu putem fi deci ca ei, dar scara de valori exista. Trebuie doar sa urcam pe ea.

| Nume a răspuns:

Fiecare om are si dentinta sa faca rau dar Dumnezeu ne-a dat constinta ca sa judecam si sa ne oprim cand vrem sa facem rau ca sa alegem calea cea dreapta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lora ce rasp stupid ai dat asa dupa capul tau stupid

| Alexutzu_3203 a răspuns:

Nu exista om care sa nu aiba rautate in suflet...chiar si ce'l mai bun om poate sa fie rau...asta e parerea meawinking