| TeuuuTzzaTtTa a întrebat:

Ceas putea face in timpul liber?

Răspuns Câştigător

Pai daca ti-ai terminat toate temele si ai terminat de invatat poti face destule lucruri.
Daca iti place sa inveti, ai putea sa citesti lectia pe care urmeaza sa o predea profesorul la scoala ( de exemplu sa iei un text din cartea de franceza, engleza sau ce limba straina faci tu ) si sa incerci sa citesti corect si poate sa traduci sau sa faci exercitii in plus la alte materii in caz ca ai nevoie de nota sau poate chiar sa faci portofolii. In acest fel cativa colegi si profesorul vor crede ca esti mai pregatita si poate ca profesorul va fi asa de impresionat incat iti va da o nota buna.
Sau poti sa faci muzica folosind un program special de pe internet (FL Studio) sau poti incerca sa faci poze mai interesante folosind un alt program.
Ideea e ca atunci cand ai timp liber este bine sa te joci ( dar nu prea mult ) sau orice altceva care te-ar putea ajuta sa te dezvolti( sport, sa pictezi, sa citesti, sa faci muzica etc.)

2 răspunsuri:
| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

Sunt foarte multe lucruri pe care le poti face:
-sa citesti lectia urmatoare(ca la ora sa raspunzi si sa iti dea nota buna)
-citesti o carte, o enciclopedie
-faci exercitii in plus
-la limbi straine sa cauti ceva propozitii de tradus, sa citesti un text in limba aceea, etc
-sa te joci(dar nu f multwinking )
-sa faci portofolii sau rezumate pentru scoala
-in caz ca ai talent artistic, poti sa pictezi, sa desenezi, sa faci putin sport(dar nu acum, iarna, ca e fff frig afaralaughing )
vara poti sa iesi in parc cu prietenii

etc

| tauretee a răspuns:

Iesi la un suc sau te impusti in caplaughing