| unu111cool a întrebat:

Cine imi poate spune detaliat cum sa fac muschi la brate am 12ani...

Răspuns Câştigător
| bibi4500 a răspuns:

Flotari.Simplu si usor:in fiecare seara cateva cate poti.Dar nu din prima multe.Pe rand.Intro zi 5 in alta 10 si tot asa

| Cosmin86 a răspuns (pentru bibi4500):

Aberatie de copil mic, cu flotari faci PIEPT in primul rand si brate ( triceps si deltoid anterior ) foarte foarte putin.

Si muschii cresc in zilele de ODIHNA, nu cand ii lucrezi, daca faci zilnic o sa ai progrese din parti.

Nu exista "simplu si usor", sa faci muschi e ceva complicat, de-aia foarte multi nu reusesc.

Apuca-te de sah

7 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Man, eu am 15 ani si merg la sala de la 14 ani, dar am colegi care s-au apucat, lol, chiar de la 12 ani si acum au un avantaj mare fata de mine, deci mergi la sala, si instructorul iti va spune tot ce sa faci, daca vr acasa, iti iei gantere reglabile, adica la grutate, si faci tot ce gasesti pe net cu ajutorul lor de ex : scrii pe google : exerciti cu gantere pentru pectoral si gasesti multe

| Breakingthehabittonight a răspuns:

laughing) la 12 ani singurul lucru care trebuie sa il faci este sa ai rabdare sa cresti si sa dai de pubertate, crede-ma in cativa ani trebuie sa decizi daca vrei sa iti faci tu singur transformari fizice!

- copii din ziua de azi :-J.

| CrysaCrysy a răspuns:

Ridica greutati.

| LeMike a răspuns:

Nu este prea recomandat la varsta ta sa te apuci de sala asteapta cel putin pana la 14 ani!

| Amy555 a răspuns:

Flotari prima data 15 cate 15-20 serii si apoi dupa 1 -2 saptamani incepi sa maresti seriile si nr lor.dar trebuie si sa te apuci de mancat. hrana conteaza 90% iar flotarile sau exercitile doar 2 % iar restul 8% sunt vitamine si pastile etc. funda?>?

| Tear a răspuns:

La vârsta ta de 12 ani ar fi bine să mănânci mult de 4-5 ore pe zi, să îţi ei o cutie de proteine Pro Nutrition "Pro Mass", dar înainte să te consulţi cu părinţii tăi şi cu Medicul de Familie, şi după accea mergi la sală, sau mai bine ar fi pe cale naturală, mănânci cereale în fiecare dimineaţă "lapte, ouă, mazăre, paste, brânză, carne" etc astea ajută cel mai mult la îngrăşat şi pe parcurs te formezi la sală