| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

Cum pot adormii foarte usor? Nu stiu de ce, dar noapte adorm foarte greu. Ma pun la ora 22:00 in pat, dar adorm la ora unu noaptea. Nu stiu ce sa fac. Mie imi este somn la 22:00, dar nu pot adormi! Am auzit ca somniferele dauneaza. As vrea niste remedii simple si sa nu fie daunatoare ca am o varsta frageda. happy Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Numai98356 a răspuns:

Tu ai creierul incarcat si de aceea nu poti dormii. stiu ca si mie mi s-a intamplat:*. asa ca inainte de culcare aseaza-te in pat si citeste cateva pagini dintr-o carte sau asculta o melodie linistitoare. Dar nu te mai gandii la ceea ce ti s-a intamplat sau ti se intampla :* iti spun din proprie experienta:*. Funda?:*

5 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Renunta la dulciuri (absolut orice contine zahar) pentru cateva zile. Daca mai faci si niste activitate fizica pe langa asta (mers pe jos 10 - 15 min zilnic) o sa dormi bustean, garantat.

| alymitu a răspuns:

Cred ca daca nu poti adormi, inseamna ca te gandesti la ceva stresant. Gandeste-te la ceva frumos si nu deschide ochii. Ai grija sa te simti confortabil.
Daca nu merge, poti spune o rugaciune, poate ajuta.
Ia un Nurofen. Produce somnolenta.

Cam atat. Fundita?

| godfather1997 a răspuns:

Buna, poti folosi ceai Sedivitax.Este 100% natural si chiar isi face efectul.Pui un plic de ceai in cana pui zahar(daca vrei) si dupa pui apa din ibric.Fa-ti ceaiul inainte cu o ora sa dormi. Poti sa il folosesti cu incredere fiindca cum am mai spus e 100% natural

| AlexandraDianca a răspuns:

Bea lapte cald cu miere inainte de culcare, fa o baie cu spuma si sare de baie, pune niste felii mari de castraveti pe ochi, incearca sa nu mananci ciocolata sau sa bei ceva cu cacao sau cofeina. Dar cel mai simplu este sa pui capul pe perna sa iti gasesti cea mai buna pozitie, sa inchizi ochii, si sa te gandesti la ce lucruri frumoase o sa faci maine. Sper ca te-am ajutat! happy

| JusTTaBoy a răspuns:

Incearca sa te culci mai tarziu si sa vezi ca vei fi mai obosit/a si te va lua somnul. big grin