| superfum a întrebat:

Cum sa fumez ca am 10 ani si prieteni mei fumeaza dar cum sa fac sa nu afle parintii

Răspuns Câştigător
| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Ai 10 ani, eşti copil, trăieşte-ţi viaţa până o mai ai.Nu te lua după toţi cretini.
Foarte Bine că nu te las părinţii.
Eu, când eram de vârsta ta, mi-am făcut un jurământ cu o colegă, că niceodată nu o să fumăm, am 18 ani şi nu m-am atins de ţigară.

12 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Sper sa afle parintii tai si sa te pedepseasca. Si fara bani de buzunar, ca-ti cumperi tigari!

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Am incercat de curand sa fumez si nu e cine stie ce.
Nu ai nici macar o senzatie!
E PLICTISITOR!

| anonimg a răspuns:

Pentru ce sa fumezi? Daca acum vei fuma mai tarziu vei ajunge la droguri.
Puterea unui om nu sta in a se lasa stapanit de placeri care distrug fiinta umana; ci puterea sta in a te opune acestor placeri.

| horia2012 a răspuns:

Cu cat vei fuma mai mult si vei incepe mai devreme cu atat vei face fericiti medici care isi vor cumpara pe spatele bolilor tale masini scumpe si case.
Asa ca... Ajuta-i! Fie-ti mila de ei.

| RedNose a răspuns:

De ce faceti toti aceeasi prostie?

Gen "de ce sa nu fac si eu ca ei? Daca nu fac sunt rad de mine sau ma ia de prost"

Gandeste-te la sanatatea ta nu ca ceilalti te cred mai fraier ca nu incerci. Daca nu o sa fumezi nici parintii nu o sa afle.laughing

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Nu fuma nici la 40 de ani, esti babalau daca te apuci, mai ales daca te lasi influentat de ceilalti sau fiindca fumeaza si ceilalti. eu am 17 ani, am primit libertatea de a alege, sa fac ce vreau dar in nici un caz nu voi fuma niciodata, sunt anti tigari

| SatanLovesYou a răspuns:

Eu totusi cred ca esti troll. Dar daca nu, gandeste-te la sanatatea ta! Este cea mai importanta! Nu te lua tu dupa toate mustele! Lasa ca mai tarziu o sa regrete "prietenii" tai. Si nu este recomandat fumatul pentru nimeni, mai ales pentru copii!

| DaRaspund a răspuns:

Pai nu fuma! Daca prietenii tai se arunca in fantana, te arunci si tu?

| superfum explică (pentru DaRaspund):

Bine nu voi fuma mersi.

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

Nu fuma pentru ca mai tarziu ai sa arati urat si fetele nu o sa se mai uite la tine.Peste cativa ani o sa suferi parca ti-a murit cineva drag.Mai asteapta cativa ani.Ai timp si sa fumezi, alcool si altele dar la timpul lor, pana atunci invata fa un sport si mai tarziu vei fi vazut cel mai tare baiat...crede-ma am trecut prin ce ai trecut tuhappy

| superfum explică (pentru Radu_Hariga_1988):

Mersi nu o sa mai fumez

| nica00000 a răspuns:

Bine fac parintii ca nu-ti dau voie, 10 ani? la ce a ajuns lumea, crezi ca daca fumazi o sa te ajute cu ceva, trebuie sa iti pastrezi organizmul inca esti tanar, nu cred ca te invarti in cercurile potrivite de oameni, in zilele noastre cei care nu fumeaza sunt mai apreciati crede-mawinking