| MihaiN1 a întrebat:

Daca am stat mai mult timp intr-un loc cu niste prieteni care fumeaza si era mai mult fum pe acolo si eu nu fumez e ceva rau?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Nu este recomandabil sa stai in mediu viciat de fumul de tigara pe considerentuyl ca, fumatul pasiv este si el nociv si fiind tanar iti poate afecta plamanii. Pe viitor este bine sa-ti cauti prieteni care sunt la fel ca tine, nefumatori si sa alegi zone de distractie fara poluare.
O sa apara o lege ca, in locuri publice nu mai este voie sa se fumeze si atunci problema se rezolva, insa in locuinte depinde de cei care se complac in situatia de a respira un aer care este poluat cu nicotina care, in final, este nociva pentru organism.
Un gand bun si multa sanatate. Un sfat, nu te apuca si tu de fumat pentru a sta in acelasi loc cu actualii tai prieteni pentru ca, risti sa-ti "arzi" si banii si plamanii si nu numai.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Evită astfel de zone, este mult mai rău pentru plămânii tăi, se consideră că ești un fumător pasiv.
Pa, pa.

| 00Criss00 a răspuns:

Pai e ca si cum ai fuma pasiv si e toxic asa ca evita astfel de situatii

| BiuL a răspuns:

Da, e nesanatos, fumatul pasiv e aproape la fel de periculos ca fumatul activ. Pe viitor incearca sa eviti locurile inchise in care se fumeaza mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic rau decat ca inhalezi tot fumul

Răspuns utilizator avertizat
| MadallinaBuc a răspuns:

Nu este nimic rau, dar incearca sa te feresti de astfel de situatii.