| Sasugioceapa a întrebat:

Am foarte multi prieteni care fumeaza si se drogheaza, de fumat am un an de cand fumez thinking si ma gandeam sa ma droghez si eu thinking care sunt riscurile sa patesc ceva?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| YOLO3e333 a răspuns:

Ai grija sa nu consumi alcool inainte si sa iti iei multa apa plata! Cat despre consum, faci ce vrei, nu alegem noi pentru tine, iar despre riscuri da, sunt, doze prea mari, coma, spital etc. Acum totul depinde de tine eu unul nu te sfatuiesc.

11 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Totusi.ma tot intreb cum de anumita lume e atat de proasta? daca toata lumea zice ca drogurile provoaca dependenta si in final multe boli si moarte cred ca exista un motiv nu? Nici nu ar trebui sa intrebi. E o chestie ILEGALA. Deja fumul iti mananca pe zi ce trece plamanii.De ce vrei sa te droghezi? pari mai tare? Asa credeti voi pentru ca faceti mila.Nu te lasa influentata de societatea asta de kaka. Da, drogurile nu te omoara din prima dar nu te preocupa o va face si te transforma intr-o vegetala pentru ca odata ce o iei deja e in corpul tau, si vei mai vrea, vei mai vrea.Raman uimita si de raspunsuri sincer.Pffff...in ce lume mai traiesc!

| BiaSiAtat a răspuns:

Te imbolnavesi.mori!crying! Nu incerca! Si daca fumezi esti deja o...vagaboanta!

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Da poti sa devii dependent si sa mori din cauza drogurilor.mai bine nu te mai gandi la asta

| Papusik a răspuns:

Nu te droga...straight face.
Eu mai am cativa prieteni si prietene care se drogheaza.
Nu o sa-ti faca bine.
De fumat voiam sa fumez si eu doar ca sa slabesc... dar i-am promis cuiva ca n-o sa fumez ...si n-o sa fumez.
. O prietena a consumat prea multe droguri si a ajuns in coma la spital...Acuma nu inseamna ca toti patesc la fel. poate fi mai grav sau mai putin grav.
Ar fi bine sa nu te droghezi... oricum nu au la ce sa te ajute drogurile... dar asta e doar parerea mea.
Tu tot ce vrei faci. Nu iti controlez eu viatawinking.

| EnjoiProSkater a răspuns:

Daca fumezi nu`i nimic eu fumez de la 11 ani acum am 15.Si n-am patit nimic.

| EnjoiProSkater a răspuns:

Hey bia ma insulti

| geany_9157 a răspuns:

Nu te mai lua dupa "prietenii" tai.Iti dau un sfat:Lasa-te de fumat si nu incerca sa te droghezi.Iti va face mult rau si mai tarziu o sa iti para rau.Acum este decizia ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am prieteni care fumeaza si se drogheaza, dar eu n-am facut-o. De ce vrei sa te droghezi /fumezi? Gandeste-te la tine si la sanatatea ta, nu la cum te vad cei din jur.Am observat ca multi fac asta ca sa para mai "mari" in fata celorlalti. Dar nu e asa. Riscuri sunt destule, poti ajunge la dependenta. Citeste aici: http://www.igpr.ro/drogurile.htm. Eu nu te sfatuiesc sa faci asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt nimeni nu a murit din cauza drogurilor, decat daca era prost si a luat cu kile, ideea e ce iei, daca iei ceva usor n-are ce sa ti se intample

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te droghezi cu spice`uri de rahat n`o sa simti mai nimic. ameteala si tot felul de stari imbecile. alea nu sunt droguri. nu o dai mai bine pe heroina? asa sa-ti bati cuiele in sicriu

| StefyLoVy a răspuns:

Poti sa mori de la drogat, poti sa dai in canger, sa-ti strici organizmul, sa-ti strici mintea sa consideri ca toti nu au dreptate, sa faci infart de la prima oara cand te droghezi si mai poti sa dai intr-o depresie foarte lunga si poate fi chiar permanenta. AI GRIJA!