| Robertmihai133 a întrebat:

De ce cand alerg sau fac exercitii si obosesc..automat respir mai repede apoi ma ustura gatul si simt o durere in piept? Cum ar trebui sa respir corect?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal sa intampini greutate la respiratie, pentru ca nu esti fit.
Ia-o progresiv si in fiecare zi alergi cu 5-10 minute mai mult si vei vedea ca dupa 2-3 saptamani nu vei mai avea dificultati la alergat.

| daniel889 a răspuns:

Wow, toti respiram mai repede atunci cand facem efort. Daca te-ai apucat de sport recent, nu uita sa treci pe la un medic sa-ti raspunda la intrebarile tale.