| ramonna a întrebat:

Cunosc un baiat care s-a despartit de prietena lui (au mai fost ieri despartiti pana acum de nu stiu cate ori, iar s-au impacat, iar s-au despartit si asa mai departe) dar de data asta tipa aia chiar nu mai vrea sa fie cu el. Dar el sufera foarte mult si am observat ca isi pune la avatar numai poze triste sau scrie la status: "Iar te voi astepta..." sau chestii de genul asta.

Dar faza este ca vreau eu sa ma cuplez cu el, daca tot e singur. Dar daca ma va refuza? sau va spune ca el o asteapta pe fata aceea, la fel cum a scris si la status? sau daca mai tarziu ea va vrea sa se impace cu el? ca ei au mai fost despartiti perioade lungi si apoi iar s-au impacat. Nu stiu ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Imi vine sa vomit cand citesc astfel de intrebari puerile. Atat am avut de spus.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu ai vrea sa fii cu el acum, crede-ma. Daca tu nu esti pentru el ce este si el pentru tine, atunci nu va fi o relatie echitabila. Daca intr-adevar trece printr-o despartire dureroasa e posibil sa faca ceva victime pana se vindeca, iar tu nu vrei sa fii una dintre ele daca iti place. Ai rabdare, fii pe langa el dar nu te cupla inca. Nici macar nu te arata disponibila, daca e sa fie lasa-l sa ii mai treaca intai. Minim 2 luni.

| jumbO a răspuns:

Pai daca il placi spune-i nu tine pentru tine! incercarea si speranta niciodata nu moare. si daca crezi ca tu o sa vb cu el si puteti fii "iubiti". atunci fa-l sa te iubeasca cum a facut si fata aia si atunci nu o sa sa mai vrea relatii cu fosta iubitawinking!

bafta! happy

| Irini a răspuns:

Simeker nuju ca seti zic da eu cred ca ar trebui sa incerci stii km se zice " incerkarea moarte nare" da totusi nuju thinking