| Syssissy a întrebat:

Daca ar fi sa aveti un talent deosebit la desen,ce ati face cu el? Ce ati desena? Pe ce profil ati merge(design,grafica, arhitectura...)De ce?

5 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Ma, eu am un talent la desen si nu am facut nimic cu ellaughing, spre dezamagirea mea... As fi vrut sa merg la un liceu bazat pe desen sau arhitectura, dar sunt prea lenesa, asa ca am mers la un liceu cu profil filo unde nu trebuie sa ma chinui cu nimic si sa nu desenez... Daca ai talent la desen eu te sfatuiesc pe tine si pe ceilalti sa nu-l irositi pentru ca veti regreta. tongue

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Eu nu am facut nimic cu el, nici nu am luat lectii de asa ceva vreodata desi cine ma vede desenand crede ca am luat;
De desenat desenez ce simt eu ca vreau si imi place, cel mai mult imi place sa creez peisaje fantastice (ce tin de fantezie) insa cel mai bine ma pricep la realizarea portretelor (oricum mai am foarte mult pana sa ma perfectionez si aici);
Probabil ca cel mai repede as merge pe arhitectura (se scot bani buni din asta) insa la acest profil trebuie sa fi specializat si in geometrie daca nu ma insel, nu sunt sigura de domeniu dar oricum trebuie sa te pricepi foarte bine si la geometria in spatiu;
Exista mai multe feluri de design (vestimentar, de interior etc.) si la fel si cu grafica.

| Almássy a răspuns:

Caricaturahee hee dar deja o fac

| Azazea a răspuns:

1.Am
2.Liceu de arta/facultate de arta
3.Design vestimentar
4.Pentru ca imi place

| Cristina98A a răspuns:

Eu zic sa mergi pe design. Grafica si arhitectura sunt mult mai complicate si iti trebuie si multa mate. Designul este si mai accesibil si castigi destul de bine si pe viitor. Iti urez succeswinking