| night_crawler a întrebat:

Daca ati fi ales presedintele tarii...care ar fi primul lucru pe care lati face?

Răspuns Câştigător
| Orannginna a răspuns:

I'as impusca pe toti cei care sunt la putere si averile lor depasesc o limita normala si imaginabila pentru orice om de rand. happy

14 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

As incerca modernizarea invatamantului romanesc.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Conform constitutiei nu prea poti sa faci multe, dar e un lucru extraordinar de mare sa reusesti acest lucru.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mi-as da demisia de rusine. Mi-ar fi rusine cu tare pe care trebuie sa o reprezint in fata intregii lumi.

| ViVi a răspuns:

As vindeo si mas duce in Caraibe sau pe Coasta de Azur laughing

@vivi

| Mefisto23 a răspuns:

Nu neaparat daca as fi presedinte... dar le-as da peste bot celor care fac greva acum - le-as cere PERFORMANTA in ramurile lor si mai apoi le-as da bani, as micsora numarul de ministere, secretari de stat, senatori, deputati, tot ce mai misuna prin "palatele" noastre si care ard gazul de pomana. As impaduri tara, as promova tot ce inseamna Romania mea draga - nu Land of Choice kk asta a lu Udrea, n-as mai cheltui miliarde pe km de drum,... as face legi pentru tineri si batrani - in limita echitabilitatii - am vazut protestand batrani cu pensii de 2500 lei laolalta cu cei care au 35 LEI! Sunt multe de facut. Si parca ne inghite timpul!

| Daiana_1737 a răspuns:

As pleca in vizita la presedintii celorlalte tarilaughing

| Roxana_6190 a răspuns:

As face tot posibilul ca acesta tara sa fie mai buna...:strazi bune, camine, bani mai multi in buget, sa nu se mai iroseasca banii tarii,. ce mai?! Sa schimb totul! Mai ales jegosi de primari. si astia de la lumina Enel care isi bat joc de noi si in fiecare saptamana se opreste curentul! Cam atata!(aik multe)

| conflict a răspuns:

O petrecere in cinstea celor 2. 000. 000 care au semnat pentru candidatura mea!happy

| gabitza_3022 a răspuns:

I'as da pe toti mincinosii afara, as incerca sa rezolv criza, as angaja altii in locu aloralaughing, as ajuta oamenii cu nevoi speciale, copii cu talente care nu ii baga nimeni in seama pentru ca nu au bani.ar fi egalitate intre toti etc

| bluerose a răspuns:

As desemna un prim ministru in stare sa faca un guvern competent, care sa ne scoata din nenorocirea in care suntem.

| angella1972 a răspuns:

De acord cu mefisto23. fa bine si candideaza fratioare

| aragon18 a răspuns:

As construi adaposturi speciale pentru nevoiasi si pentru animale, in orice sat/oras happy.

| Teooo a răspuns:

In primul rand as mari salariile bugetarilor, alocatiile si pensiile si as da toti ministrii afara. happy

| utzuman2006 a răspuns:

Majoritatea romanilor confunda atributiile presedintelui cu cele ale executivului, ale legislativului, ale puterii judecatoresti...
Orice student le Drept in anul 1 stie ca acestea sunt puteri independente in Romania si ca orice ar spune Presedintele ar fi interpretat ca fiind imixtiune.
Asadar pentru cei care nu cunosc inca Constitutia Tarii... le reamintersc ca presedintele nu are decat un rol de reprezentare pe plan international, de arbitru intre puterea legislativa ( parlament ), executiva ( guvern ), si judecatoreasca ( cei mai corupti membrii ai acestei societati, cei care elibereaza criminali si condamna oamenii flamanzi care au "furat" o paine pentru a se hrani )...