| anonim_4396 a întrebat:

Dacă tot vorbește lumea despre vise, să vi-l povestesc și eu pe al meu.
O mare minune la mine, deoarece, de obicei, nu-mi amintesc aminte visele (sau pur și simplu, nu (cred că) visez), dar aseară a fost o excepție.
Țin să precizez că visul a părut al naibii de real, încât când m-am trezit încă mă consideram în el (credeam că încă eram în pușcărie).
Să vă povestesc. Timpul era perfect sincronizat cu prezentul, eu... trebuia să ajung urgent la destinația X (la ~250KM distanță de locația inițială).
Cum nu aveam mașină, fur mașina tatălui meu (o „fur" pentru că o iau fără știrea lui, de asemenea nu am/aveam nici carnet), intru în mașină, bag cheia în contact și plec. Pe drum, numai peripeții. Omor o vacă, lucru ce se lasă cu o gravă avarie la motor. Mașina nu mai funcționa, iar eu eram la o distanță suficent de mare de ambele locații (home-X) încât să nu pot ajunge pe jos la oricare dintre ele. Repede, îmi aduc aminte de pistolul cu bile de cauciuc al tatălui meu, care îl ținea în porbagaj. Bag pistolul în buzunar și mă pun în mijlocul drumului până când apare prima mașină. Cât pe ce să scot pistolul din buzunar și văd că înauntru erau 3 fete, toate niște bunăciuni, de nu știam ce să mai fac. Observă rabla mea de mașină fumegând și se oferă să mă ducă la X, deoarece și ele se îndreptau în același loc. Accept, fără să stau prea mult pe gânduri. Pe drum, fetele opresc la o bancă. Mă gândesc că fetele vor că au de gând să scoată niște bani, dar una din ele îmi spune „ia cagula asta și puneți-o pe față". Rămân un pic pe gânduri, dar când le văd că scot câte una bucata AK47, pistoale și alte drăcii, deja încep să transpir ca un porc (mai ales când mă gândeam, eu... pistol cu bile, ele... am pus-o!). Nu aveam de ales, așa că intru în bancă și are loc spargerea. Eu trebuia să fiu cel care ia banii, în timp ce ele se ocupau de amenințat și restul. Ies de acolo și afară ne așteaptă vreo o mașină de poliție, două fete din 3 sunt împușcate, cea rămasă mă ia de mână și mă duce către mașină (eu căram sacul cu bani). Pe drum, oprește mașina, mă scoate afară și îmi pune pistolul la cap, dar eu ăla care a călcat în balegă de cal și plin de noroc, reușesc să pun mâna pe pistolul ei și o împușc în braț, după care o las acolo, pe drum. Iau mașina și îmi continui destinația, ca apoi după câteva minute să aflu de la radio că fata respectivă a fost prinsă de poliție iar eu sunt dat în urmărire generală. Trebuia să scap de mașină, puteam fi depistat prea ușor. Găsesc o decapotabilă, culmea, cu cheile în contact. Nu stau prea mult pe gânduri și o fur și pe-aia (bineînțeles că m-am echipat și cu AK47-le plus un pistol de la fătuca de dinainte). Pe drum, rămân fără benzină. Nu aveam niciun ban în buzunar, așa că fug fără să plătesc. Pe drum, o mașină de poliție cu doi „băiețași în costum" după mine. Trag pe dreapta, la care încerc să le povestesc că mă grăbesc (așa și era, eram în criză de timp). Ei erau băieți d-ăștia de uzină, fără pistoale, așa că scot un pistol și trag în cauciucurile mașinii lor (să nu mă urmărească). Știind că îmi văzuseră numărul de înmatriculare, trebuia să schimb iar vehiculul, dar eram foarte aproape de destinație și n-am mai făcut-o. Ajuns acolo, mă întâlnesc cu băieții respectivi și predau un card (asta era toată distracția), pe acel card erau niște parole și alte coduri foarte importante. Băieții decid să mă împuște (erau 3 la număr și aveau fiecare câte un pistol). Când văd că unul din ei intenționează să scoată pistolul din pantaloni (prins între curea), fug spre mașină și scot AK47-le, după care urmează o ploaie de gloanțe. Sunt împușcat în picior, în schimb eu îi ucid pe toți 3. Le iau repede mașina și portofelele și fug spre un hotel ca să-mi limpezesc mintea, nu înainte să rup câteva bucăți de la o bluză și să strâng piciorul pentru a opri din sângerare, glonțul intrase în carne, norocul meu. Ajuns la hotel, văd că eram deja la toate canalele de știri, aveam portret robot, tot tacâmul. Din fericire, domnișoara de la recepție nu mă recunoaște și îmi dă cheia (plătesc, evident). Ajung în cameră și încerc să scot singur glonțul. Nu curgea mult sânge, dar durea al naibii de tare, nu reușesc să scot glonțul din cauza durerii (intrase destul de adânc), pun mâna pe cutia de prim-ajutor, curăț, pun pansamente și îl las așa. Trebuia să ajung la un spital, dar cum naiba să fac asta cu mutra mea pe toate canalele de știri. Nici în hotel nu puteam rămâne prea mult timp, deoarece urma să fiu căutat și pe acolo. Îmi iau haina, ajung la mașină și plec spre casă (sperând că nu eram atât de câutat și în acel oraș).
Aflu de la radio (blestemat să fie) că poliția aflase și de crimele comise (cele 3 la număr) și că eram dat în urmărire în toată țara. Aveam vreo 400€ în portofel, suficienți încât să plec în altă țară. Mă duc la un magazin și încerc lucrurile rapide, îmi iau extensii pentru păr, lentile de contact, mă barbieresc, mă fac blond, îmi iau și un plasture pentru herpesul de la gură pentru a-l face invizibil. Eram mai greu de recunoscut acum. Pe drum sunt oprit de poliție, nu sunt recunoscut de băiețaș, dar mi se cere carnetul de conducere. Evident, nu aveam așa ceva. Mi se aplică o amendă, dar mi se cere buletinul (care îl aveam). Prostul de mine îl dă fără să ezite, până când văd că se uită urât la el, îmi spune să aștept și se duce la colegul lui (cu buletinul meu în mână). Atunci realizez că am fost recunoscut. Nu puteam să fug cu mașina din cauza cozii, așa că iau pistoalele, ameninț polițaii și le fur mașina. Pe drum însă sunt înconjurat de alte 5 mașini de poliție și dus în arest. Acolo, mă pun în pat și încep să-mi fac planuri de evadare... dar mă trezesc (din vis).
Bineînțeles, visul e mult mai complex de atât, dar se înțelege (sper) destul de clar desfășurarea evenimentelor.

20 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Foarte interesantlaughing)
Ce vise mai ai si tu.

| fluturas a răspuns:

laughingca in filme laughing
foarte tarewinking

| xibalba a răspuns:

laughing))))) zici ca e o carte de Maurice Leblanc

| hândel a răspuns:

Pune nume personajelor, si poti sa-ti publici romanul, astaa, visul. N-ai facut deloc economie si ai povestit in detaliu. Stai sa ai vise in care te lupti cu armate de zombi, si sa te trezesti exact cand unul da sa-ti smulga capul, dar trezit in pat la tine, acasa, si de-odata sa-ti sara o caricatura de monstru pe tine, din bezna, si-apoi sa te trezesti la realitate, buimac, ametit, mai obosit decat erai cand te-ai pus la culcare. Sa vezi atunci ce stare-ti lasa realismul viselor. Astea vise care-mi capteaza atentia, si de care am parte. Mai mult chiar, am control asupra lor, am vise lucide. Wooow!batting eyelashes

| AndutzaAndu a răspuns:

Si eu mai am vise ciudate, dar asta e prea de tot...este aproape ca in filmele americane.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Colega, cat timp mi-ar lua sa citesc acest vis, cred ca mi-ar ajunge sa multiorgasmizez o tipa fierbinte, si bine dotata dela Natura! no offense! dar promit, ca incerc la noapte sa-l citesc, ok?!

| Raiden a răspuns:

straight face.frumos.St.Andress Power rolling on the floor.

| Zambete89 a răspuns:

Wowww... ce vis! cred ca ti-a luat mult timp sa visezi.;))

| NewFolder a răspuns:

Sall...

e cam mult de citit. straight face

ce iti recomand eu e sa scrii o carte...winking
te alegi si cu problema ta rezolvata...si te alegi si cu niste bani... money eyes money eyes

pa pa... big grin

| alexxaz a răspuns:

Oau... dar multe s-au mai intamplat! Nu am avut vreun vis asa de lung vreodata, ai imaginatie, nu-i gluma. De semnificat nu stiu ce sa spun, nu ma pricep.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clar, te uiţi prea mult la filme americane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi lene sa citesc atatalaughing, ce zice publicu` ii fain visu`?big grin

laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa cum l-ai descris tu, pare sa dureze 2 nopti laughing
Cred ca: ori vezi prea multe filme, ori esti dependent de jocuri ori asta vei fii in viitor :d
Da' prin cate ai trecut laughing Am avut si eu un vis de genu' dar nu am omorat nicio vacalaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt obsedat de nimic, nu mă joc în exces (de fapt, nici nu mă *mai* joc), de uitat la filme... nu prea, cel puțin nu la genul ăsta de filme. Dar am adormit așa, gândindu-mă la nimic.
Oricum, până acum nima' nu merită fundă.
P. S.: Am dormit mult, până pe la 11.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragu` de tine, orasul X ar trebui sa fie pe aici pe la mine! Lipsesc eu din vis...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce vis ciudat.Si eu cand eram mica aveam vise foarte ciudate.Visam ca am alunecat de la etajul 10 si cand am aterizat nu aveam decat o zgrietura.

| piatraneamt97 a răspuns:

Hmmm. as vrea si eu un vis din asta. bine. nu asa de real. dar nu inteleg care este problema. aici pui intr daca vrei ajutor.

| leeleevelo a răspuns:

Sincer nu mi se pare nici ca te joci prea mult, nici ca esti obosit, nimic din toate astea.Parerea mea este ca cele 3 fete reprezinta o persoana/mai multe persoane necunoscute care aduc cu ea/ele vesti rele. Dar restul ar fi bine sa le asociezi cu persoane cunoscute. Succes.

| Sabina_8007 a răspuns:

Esti foarte plictisitor...