| sym0nyck a întrebat:

De ce pizza vine la comanda mai repede decat salvarea?thinking

Răspuns Câştigător
| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Pentru ca primeste contravaloarea comenzii plus un bonus pe cind salvarea...

23 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Livrarea pizzei: pentru ca murirea de foame se poate repara, deci trebuie ajunsa repede pizza
venirea salvarei: pai daca ala e deja mort nu se mai poate face nimic laughing

bishopwinking

| SweetCandy a răspuns:

De ce spalam prosoapele de baie? nu suntem curati cand le folosim?laughing

kratos
| kratos a răspuns:

Pentru ca se livreaza cu scooter-ul si scooterul se infiltreaza mai repede prin trafic...cred!

| carminaburana43 a răspuns:

Pentru ca pizzeria e privata si sunt multe intr-un oras patronul are tot interesul sa serveasca pizza calda altfel isi pierde clientii...pe cind salvarea nu e privata...nu e platita...si nu-si pierde clientii...

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Ma gandesc de o ora la intrebarea asta! Vrei sa nu mai dorm la noapte, ca o sa stau sa ma gandesc la raspuns?rolling on the floor
Pai :
1. Masina de salvare este mai mare si se deplaseaza mai greu.
2. Asta e cumva intrebare fara raspuns?!?
3. Aia de la pizza se grabesc ca sa nu se raceasca, si stau cu gandu` la banutzi laughing
4. Aia care conduc salvarea stiu ca n-o sa primeasca nimic de la bolnavu` ala, asa ca. de ce sa se grabeasca?! Oricum nu-l intereseaza pe el laughing
5. Poate pizzeria e mai aproape decat spitalul!
Interesanta intrebarelaughing
dar.stii cumva de ce cand trebuie sa inchidem windowsul apasam pe butonul START? smug

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Scuze pentru greseli happy

| covexrobu a răspuns:

Ai dreptate Kratos. dar la mine in oras daca dai comanda de pizza seara ea vine in 45 de minute chiar o ora si jumatate. Au fost cazuri cand a venit in 2 ore. Dar depinde de oras si de cate comenzi are pizzeria.

| marsy a răspuns:

Pn ca este platita...

| Roxana_6190 a răspuns:

Pentru ca celui care aduce pizza ii iese un... bacsis! Si asta e noi traim in ...Romania! Pizza pe primul plan nu... simai apoi salvarea, spitalele, banii, bugetul Romaniei...

| Psihoyounger a răspuns:

Pentru ca traim in Romania!

Psihoyounger

| conflict a răspuns:

Pentru ca angajatii pizzeriei sunt platiti din profitul care il scoate din vanzari(cu cat vine mai repede baiatul cu pizza -sporeste bacsishul), iar angajatii salvarii sunt platiti de stat(oricand ar ajunge tot salariul ala il primesc)!

| christabell a răspuns:

Pentru ca bolnavul sa nu ajunga la spital nemancat!

| Crs a răspuns:

Nu prea sunt de acord cu ceea ce zici laughing! Am asteptat chiar si o ora sa-mi vina comanda la o pizza!

| b3bita a răspuns:

Pentru ca suntem in Romania!

| seawolf a răspuns:

Pizza se raceste in 30 minute, pe cand mortu... dureaza cateva ore laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Na... de ce magazinele deschise non-stop au încuietori?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste, cum sa vina mai repedestraight face? Eu n`am mai pomenit asa ceva...probabil stai tu foarte aproape de pizzeria de la care comanzi...big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiu... poate ca pizza o comandezi iar salvarea o chemi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in anumite orase nu exista centru de urgente asa ca nu au nici salvari deci sunt obligati sa trimita o salvare din cel mai apropiat oras pe gand mai peste tot cred ca exista pizzerii sau fast-dood-uri care livreaza la domiciliu, deci mi se pare evident sa ajunga pizza mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fie calda.

| Theseus a răspuns:

Pentruca pizza se livreaza pe baza maruntisului.Insa salvarea nu prea are de castigat din asta, deci nu vine repederolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorlaughinglaughinglaughinglaughinglaughing