| deadmoongirl a întrebat:

(funda)buna TPU! degraba e halloween, puteti sa-mi dati citeva sfaturi despre cum as putea sa ma distrez (acasa)? mersi anticipat :d

4 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

Filme de groaza cu prietenii, jocuri de societate, un mini-party, etc

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Ar fi foarte bine sa ai niste prietene cu tine, macar 3 sa fiti..sa va jucati ce jocuri aveti voi, concurs de cel mai bun costum de halloween, sa puneti muzica, sa speriati vecinii cu costumele strașnice happy

| Victoria1230123 a răspuns:

Poti invita 3 sau mai multe prietene pe la tine, dati o petrecere: va uitati la filme de groaza(iti recomand "Mama", mie nu imi pare asa de groaza, dar altora da), va machiati sau va coafati, va puteti juca adevar si provocare, sticluta cu porunci etc., cand sosesc ele poti organiza o vanatoare de comori(pot sa fie dulciuri sau obiecte mai mici cu tematica de halloween):
ascunde obiecte mai mici sau dulciuri cu tematica de halloween in casa sau doar intr- o singura camera. Ele trebuie sa le gaseasca. Cine gaseste cele mai multe intr- un timp stabilit primeste o recompensa.
COSTUMELE OBLIGATORII!
Iti poti face unul tu singura, il poti cumpara, sau, daca locuiesti intr- un oras mai mare, cred ca vei gasi magazine care inchiriaza costume.
Haloween fericit si distractie placuta!
FUNDA?

| 12345Deea a răspuns (pentru Victoria1230123):

Poti sa iti iei fructe sau legume si fale ochi par depinde ce vrei.De exemplu punele mainile din scobitori sau parul din patrunjel ochii din pioneze sau ia-ti un dovleac si fai 2 ochi in forma de triunghi si nasu la fel fai ce modele vrei tu si pune-i o lumanare inauntru.(Funda?)