| xdIoanaBuzilaxd a întrebat:

Fundita! Am 11 ani si 5 luni si ziua fratelui meu este pe 28 august si vreau sa-i iau un cadou dar din bani munciti de mine nu sa-mi dea parintii! As vrea sa strang 100 de lei! Aveti vreo idee cum sa strang acesti bani pana pe 28 august?

Răspuns Câştigător
| Britney13 a răspuns:

Pai eu am facut vanzare in spatele blocului meu cu licruri vechi care nu imi mai trebuiau si am primit 48 de lei, dupa aceea am pus plicurile fiecare in usi si am batut la acele apartamente si cine a raspuns mi dat cate 5 lei sau 2 sau 1 si din chestia asta am stras 23 de lei, si dupa aceea am impartit pliante din asta am strans 10 lei, iar dupa aceea am fost la biserica am luat de acolo iconite sfintite care se distribuiau pe gratis si le-am vandut cu 10 lei fiecare asa am strans 141 de lei. Pls imi dai fundita.

6 răspunsuri:
| G a răspuns:

Daca te apucai mai repede strangeai alocatiile. din 2-3 alocatii faceai 100 de lei.
poti sa-ti iei un mic job, pentru care n-ai nevoie de calificare si de-astea, de exemplu sa imparti pliante pe strada.

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Draga mea, ești cam micuță și nimeni nu o să te poată angaja undeva. Eu aș zice că mai bine le-ai spune părinților tăi (după ce ți-au făgăduit că nu îi vor spune fratelui tău) că vrei să îi cumperi un cadou din bani munciți de tine, și pentru că nu te poți angaja undeva, vei face câteva treburi mai importante acasă, pentru a lua ca răsplată niște bănuți! Succes!

| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Pei nu ai niste rude de vizitatlaughing?

| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Vinzi iconite... care ar trebui sa fie gratis...

| AlinPlaya a răspuns:

Imparte pliante sau fa ceva treburi gospodaresti si te vor rasplati parintii.

| anca_9835 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te folosesti de banii de alocatie. Daca acestia sunt la parintii tai, roaga-i sa-ti dea alocatia si restul de bani de care ai nevoie. Dar in urmatoarele luni ai grija ca imprumutul de la parinti sa-i inapoiezi tot din banii de alocatie, eventual in rate. Incearca. Succes!