| xdIoanaBuzilaxd a întrebat:

Fundita! Am 11 ani si 5 luni si ziua fratelui meu este pe 28 august si vreau sa-i iau un cadou dar din bani munciti de mine nu sa-mi dea parintii! As vrea sa strang 100 de lei! Aveti vreo idee cum sa strang acesti bani pana pe 28 august? plizz dau

4 răspunsuri:
| Zmeura a răspuns:

Pai cu siguranta parinti iti dai bani de buzunar minim 2 lei cerala in fiecare si dar pastrezia si nu inteleg dc iti tr atatia bani iei si tu o minge sau ceva de genu.

| IrinaAndreea a răspuns:

Hmm, esti cam micuta ca sa muncesti, dar de ce nu vorbesti cu ai tai sa ii luati ceva la comun? Sau daca vrei neaparat sa fie bani munciti de tine (apropo, foarte frumos din partea ta!), ii poti ruga sa te lase sa faci tu anumite treburi prin casa si pentru asta sa te recompenseze cu bani pe care sa-i poti folosi pentru cadou. Oricum, cred ca ii poti lua ceva frumos si cu mai putini bani, cel mai mult va aprecia ca te-ai gandit la el. La multi ani anticipat fratelui tau si succes! big grin

| Turquoise a răspuns:

Paiithinking alocatie?
mai poti strange marunt si apoi il schimbi
ajuta rudele/vecinii la treburi
oricum nu cred ca ai sanse sa strangi 100 lei.trebuia sa te gandesti mai devreme

| Armyanka a răspuns:

Fa vânzare de obiecte care nu iți mai trebuiewinkingLa mine a mers.Am făcut 70 de leibig grin