| xdIoanaBuzilaxd a întrebat:

Fundita!Am 11 ani si 5 luni si ziua fratelui meu este pe 28 august si vreau sa-i iau un cadou dar din bani munciti de mine nu sa-mi dea parintii!As vrea sa strang 100 de lei!Aveti vreo idee cum sa strang acesti bani pana pe 28 august?

5 răspunsuri:
| Ramona_5995 a răspuns:

Bună.
Dacă stai într. un oraş mare, du. te la magazine, în piaţă şi ajută oamenii, în special pe cei în vârstă să care plasele, şi îti vor da un bacşiş.
Sau plimbă câinii vecinilor. Sau ai grija de copii acestora. Sau fă. le curăţenie.
Sau du. te la un hipermarket gen Carrefour, şi adună căruţurile lăsate în parcare, şi ia. le bănuţul ăla de 0, 50 bani.
Baftă şi la mulţi ani fratelui tău!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fura banii lu fratetu si din bani lui iai cadou rolling on the floor) glumeam. invata de pe net magii trucuri /si zile prietenilor ca le zici explicatiile contra 1 leu big grin aduni multi, daca ai prieteni multi tongue

| Lavinia_8386 a răspuns:

Pai.esti prea mica sa ti gasesti un job, mai bine decat sa te chinui sa strangi banii prin diferite chestii. te gandesti sa i faci un cadou confectionat de tine...sa te gandestitongue. s au ii poti lua bretara prieteniei.si nu e scumpa, maxim 10lei.bafta.si la multi ani fratelui tautongue

| yonwzza a răspuns:

Pai din alocatia ta...altfel nu prea vadbig grin ai doar 11 ani

| larizutza a răspuns:

Eu as zice sa le ceri neamurilor tael care sunt mai generoase sau ai putea sa le ceri oamenilor care vrei tu sa te puna sa faci anumite treburi care nu sunt chiar asa de grele pe bune si sa te plateasca incearca sigur va merge deoarece oameni vad ca u vrei sa adu i bani si ei te vor lasa... succes funda? pls