| Ciprian_Barbu_1999 a întrebat:

Garantia se ocupa si cu virusi? Mi-am virusat laptopul si nu stiu daca se rezolva asa ca mi-e frica... happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.
Dupa aceea descarcă şi instalează un program antivirus gratuit, de ex. avast! 8 free şi completează cele 2 programe cu un firewall bun, de ex. Comodo Firewall, tot de pe site-urile oficiale.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Garantia acopera doar defectiunile de fabricatie si nu pe cele din vina ta.
Nu trebuie sa-l duci la un service, il poti devirusa folosind un program antivirus. In cel mai rau caz va trebui sa reinstalezi sistemul de operare.

| Ciprian_Barbu_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Iar program antivirus este?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ciprian_Barbu_1999):

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.
Dupa aceea descarcă şi instalează un program antivirus gratuit, de ex. avast! 8 free şi completează cele 2 programe cu un firewall bun, de ex. Comodo Firewall, tot de pe site-urile oficiale.

| greyhound a răspuns:

Nu, nu acopera