| AnneBre a întrebat:

Hei. Acum cateva zile mi-am reinstalat windowsul si nu mai pot scrie cu diacritice. Am acelasi windows (XP). Am incercat combinatia alt+shift, nu a mers si am incercat sa caut la Control Panel, dar tot nu merge. -.- So..stie cineva ce pot sa-i fac sa scriu din nou cu diacritice?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie un patch pentru diacritice.

http://www.diacritice.ro/cum_sa_scrii_cu_diacritice_in_windows_xp

5 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Daca nu iti merge nici din control panel nici din alt+shift, intra si tu pe un site anume unde gasesti diacritice si copiazati-le in word, si le inlocuiesti apoi.

Succes

| AnneBre explică (pentru YoBuDy):

Oh, stai tu la fiecare litera sa dai copy paste. xD

| YoBuDy a răspuns (pentru AnneBre):

ş ţ ă î â

Pai oricum cand le scrii de mana tot trebuie sa le pui... de aceea ai ctrl+c ctrl +v

Cum doresti.
Succes