| THERolf a întrebat:

Salut,TPU, am si eu o problema si nu stiu cum s-o rezolv:
An un netbook la care tastatura imi face figuri, sa va dau un exemplu : pe tasta "P" mai este si " * " si daca o apas nu-mi tasteaza"P" ci " * " cum as putea sa rezolv problema, mi-a zis cineva de la un service IT ca e defecta din fabricatie, dar cand mi-am reinstalat Windowsul mi-a mers tastatura vreo 2-3 zile normal, apoi iar o lua razna T.T
Acum cateva zile mi-am instalat Win. 8 Pro si tastatura mi-a mers vreo 6-7 zile, si dupa ( ieri) iar scrie asa.
Pot face ceva din setari (Control Panel) am incercat sa caut pa-colo, dar nimic.
Pana la urma ce as putea sa fac? Va rog, daca se poate sa ma ajutati
P.S DAU FUNDA! happy

9 răspunsuri:
| mugurelpetru a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie asta ori ai varsat ceva lichid ori ai apasat un buton care mai fac chesti de astea. deci intreaba familia daca a varsat ceva. daca nu apasa toate butoanele in ordine

| THERolf explică (pentru mugurelpetru):

N-am varsat nimic de cand l-am cumparat, cei din familie nu prea il folosesc netbook-ul e mai mult numai pentru plecari ca sa am divide la mine ca sa nu ma plictisesc, devarsat nu se pune problema.

| MasterKush a răspuns:

Incearca sa cureti tastatura, daca nici asa, nu am idee care ar fi problema.

| THERolf explică (pentru MasterKush):

Am sa incerc happy

| mugurelpetru a răspuns (pentru THERolf):

Incearca si cu butoanelel la mine este o optiune care schimba buutoanele cu altele

| THERolf explică (pentru mugurelpetru):

Si de unde pot face acesta optiune? Ca daca e, incerc si eu.

| mugurelpetru a răspuns (pentru THERolf):

Incearca eu incercam sa fac tasku manager. dar nu gaseam delete

| THERolf explică (pentru mugurelpetru):

Unde pot gasi optiunea aceea?

| BlacKGabriel a răspuns:

Control panel->Region and Language -> keyboard and language -> change keyboard -> si vezi aici daca ai alta limba in afara de engleza... daca ai, stergeo! si dupa ar trebui sa mearga