| PalaghiaElenaGeorgiana a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez un aparat fota...semi profesionist stil DSLR pana in 657-700 de lei.As vrea totusi sa aiba vizor si capacitatea sa captureze mai multe cadre in cateva secunde.De preferat Nikon sau Sony(mai bine Nikonlaughing)
Multumesc!happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La banii aia nici nu se pune problema sa dai de un DSLR nou, ci maximum de un bridge. Daca totusi vrei DSLR de suma aia, poti apela la f64.ro, au si aparate second hand pe care le pun la vanzare dupa ce le verifica personal. Bafta.

| PalaghiaElenaGeorgiana explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau DSLR, vreau semi DSLR...am gasit ceva da e da la Fujifilm si nu imi place...alea DSLR sunt scumpe

| Buresbista123 a răspuns:

Ai auzit de youtube? sau google? Ca sfat ti as zice sa mai strangi bani si sa ti iei un dslr get beget,dar daca te mananca si trebuie sa te scarpini rapid,te as sfatui sa ti iei ori un Canon, Pentax ori un Nikon, cele de la Sony sunt ciudate rau, naspa, inclusiv dslr.Vezi ca la ce vrei u conteaza mult sa aiba un zoom bun si o lentila decent cu un f bun.Ai si optiunea sa folosesti baterii de unica folosinta sau acumulatori reincarcabili, personal prefer a 2 a varianta