| Evusteffy a întrebat:

Ce mai faceti? ..Eu cam rau ..invatatul si temele astea de vara...
Voi ce parere aveti despre ele? Ar trebui facute mai atractive?[(am incercat asta cu frisca ..nu faceti asta acasa... laughing) ]
Este bun invatatul si temele pentru anul ce urmeaza?
Dar ganditi-va la un sport ..trebuie sa lucrezi ca sa faci performanta.E la fel si cu temele si invatatul.
Ce parere aveti despre asta?

8 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

N-as avea nimic de comentat daca n-as avea de citit numai rahaturi la romana.Mai mult ma lupt cu impulsul de a nu arunca romanul din mana decat cu intelegerea lui.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Eu am primit două culegeri mari și groase, una de mate și una de română și sunt "planificate" pe 3 luni de zile! Ce naiba?! Eu abia acum câteva zile m-am apucat! Și la începutul școlii vom primi notă pe ele. Ce mă fac? M-am săturat deja! Mi se face rău la propriu! Asta e vacanță sau ce? sad :'(

| eviltwinnn a răspuns:

"Dar ganditi-va la un sport ..trebuie sa lucrezi ca sa faci performanta.E la fel si cu temele si invatatul."

Doamne ce mentalitati expirate au unii...

Ce performanta crezi tu ca o sa faci cu temele si invatatul?

| Ciumpi35 a răspuns:

Eu am de citit. Da cine pana mea citeste? Sistemul de invatamant din Romania e degeaba. Tot ce te invata acum peste 2-3 ani de la terminarea scolii uiti tot si pentru ce? Te invata numai cacaturi

| AnimeAnnDRa a răspuns:

Dupa parerea mea, e vacanta ca sa te relaxezi, dar profesorii gandesc altfel : " nu trebuie sa uiti ce ai invatat anul asta "
Mna, eu gandesc altfel.Hai sa fim seriosi, in timpul nostru liber trebuie sa facem lectii, dar in timpul scolii, nu puteam avea vacanta, nu?
Asta-i logica mea.Eu nu imi fac temele chiar daca am putine. [ am doar de citit ]. Cand aud titlurile cartilor care le am de citit nu-mi mai vine sa citesc. Daca e sa citesc, citesc ceva ce-mi place sau ma uit la un anime/film/serial.

Ma rog, fiecare cum gandeste.
Peace&Loveeeee

| AnimeAnnDRa a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

*titlurile cartilor PE care.
God, scuze.

| leivi a răspuns:

Eu imi fac temele sad

| Kidu6 a răspuns:

E vacanta. relaxeaza-te macar cateva zile pe saptamana :*