| Ciufu a întrebat:

De revelion, am facut in asa fel incat sa imi convinga parintii sa ma lase sa il petrec cu prietenii acasa la mine! Totul e bine si frumos, dar nu stiu ce sa facem( dupa partea cu ora 12, Sampanoe, masa, +bautura etc laughing )Apoi? Nu cred ca dupa ne-am uita la TV, asta puteau face si acasa!

Funda.( Userului care da mai multe idei de jocuri(sa radem))

Răspuns Câştigător
| Cristina8145 a răspuns:

Ati putea juca carti pe pedepse, adevar si provocare, era jocul cu sticla, puteti sa va uitati la o comedie, povestiti chestii amuzante. funda?happy

15 răspunsuri:
| r2d2 a răspuns:

In primul rand dansati! Pe orice gen. sa fie cat mai funny. Ati putea sa incercati si jocul acela... am uitat cum se numeste (cand treci pe sub bat in timp ce canta muzica, daca intelegi ce vreau sa zic). Alte jocuri... "Mafia" daca ai auzit de el - e foarte amuzant. In rest. chiar nu stiu, o sa aveti ce face, noaptea de Revelion trece cel mai repede. O sa te surprinda cat de repede.

| Ciufu explică (pentru r2d2):

Cum e ''Mafia''?

| ILoveTacos a răspuns (pentru Ciufu):

Mai puteti juca Killer preda-te, e un joc foarte fain de carti care se joaca asa:

popa=killer
as=politist
dama=dama?(nu mai stiu cum se chema...)

Si uite cum se face.trebuie sa va asezati in cerc.Se iau alea trei carti si restul cartilor sunt numere.Tu de exemplu daca ai 5 fete si 5 baieti ar trebui sa ai a, estecate 7 carti cu numere, o dama, un popa si un as.De restul n ai nevoie.

Cartile se impart una la fiecare si nimeni nu are voie sa arate celuilalt ce a tras.Acum,cel ce a tras popa devine Killer.El are voie sa faa un semn(de obicei din ochi) oricarei persoane din cercul in care v-ati asezat, si daca acea persoana vede semnul, ea moare.Asta se intampla cu toate persoanele mai putin cu politistul.El are voie sa intrerupa jocul oricand si sa spuna cine crede el ca e Killerul. Dupa asta, indiferent daca a ghicit corect sau nu, jocul se termina. Dama poate si ea sa omoare jucatorii facand semn, numai ca iese din joc daca Killerul ii face ei semn(Killerul nu iese din jocdaca dama ii face semn).

Dava politistul nu isi da seama cine e killerul, jocul se termina cand in cerc n mai ramane decat un om cinstit(cei care au carti cu numere)

| Lory_1630 a răspuns:

Farse la telefon, Carti, Adevar sau provocare, sticluta, 7 minute in rai, povesti de groaza sau intamplarile voastre haioase.

| TJohannaB a răspuns:

Adevăr sau provocare
Carti (macaoa, războiul, etc.)
Sa va uitatinla TV, la filme
Sa va spuneti secrete
Parada modei (daca sunteți fete)

| Ciufu explică (pentru TJohannaB):

Suntem 10 persoane 5 baieti 5 fete laughing

| ILoveTacos a răspuns:

Adevar sau provocare
Sapte minute in rai
Farse la telefon
?

| Ciufu explică (pentru ILoveTacos):

Sapte minute in rai...Ce e aia?
Suna interesant

| ILoveTacos a răspuns (pentru Ciufu):

Sunt alesi o fata si un baiat(tragere la sorti sau pe intuneric) si sunt inchisi intr-o camera cu un pat sau intr-un dulap.Trebuie sa stea inchisi acolo 7 minute timp in care fac...ce vor ei. big grin

| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Uitati-va la un film de groaza,jucati sticluta, carti, popa prostu iar ala care pierde trebuie sa primeasca pedeapsa de la cineva, ascultati muzica si dansati, faceti misto la telefonlaughing

| melennati12 a răspuns:

One word brobig grin. SEX smug daca sunteti 5 si 5 big grin

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru melennati12):

Mi se pare cea mai buna idee de aici!laughing

| melennati12 a răspuns (pentru InstructorulTauDeFitness):

N-am dreptatelaughing. sa fim barbati nu baieti:]] tongue

| Pantos_Carla_1990 a răspuns:

Mdaaa.Stiu ca nu mai am sansa la funda, dar ati putea juca "La cati metri te-ai scufudat"....Cineva tine o persoana[care se ofera] cu mana la ochii.in acelasi timp cu cealalta mana arata un numar de degete si cel cu pricina trebuia sa zica DA sau NU.numarul de degete, inseamna de cate ori sa se sarute...mai apoi arati fiecare persoana din camera si tot asa trebuie sa spuna DA sau NU.normal,fara sa stie cine cade. ultima faza e ca o sa arate pe gura/gat/oraz/cur/etc si apoi urmeaza sarutulllll. happy sper ca te-am ajutat big grin