| PuяpℓeMusic a întrebat:

Buna!

Nu stiu ce sa mai fac...de ceva vreme sunt foarte trista, n-am chef de nimic.Ma supar din orice, ieri m-am certat cu prietena mea cea mai buna dintr-o prostiestraight face
Nu pot sa-mi fac niciun prieten, tot din cauza asta...sunt prea inchisa in minestraight face

Răspuns Câştigător
| CosminRo a răspuns:

Poate ar trebui sa ai mai multa inceredere in tine si sa incerci sa socializezi mai mult cu persoanele din jurul tau. Daca esti asa inchisa in tine nu o sa rezolvi nimic, mai rau o sa te indepartezi de pers care le iubesti si nimeni nu o sa mai vrea sa stea cu tine.incearca sa iesi din starea asta si sa te bucuri ce viata.

Bafta, Cosmin

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Tu ai o stare depresiva, dar la varsta ta nu e asa grav. Trebuie sa te gandesti bine de ce esti trista, care sunt adevaratele motive care te fac trista.Ca sa scapi de plictiseala, sunt multe metode. Nu stiu ce varsta ai, dar cel mai bun remediu e cititul, muzica de buna calitate, sportul, miscarile in aer liber, etc. Fa-ti un jurnal in care sa-ti notezi gandurile, descopera-ti o pasiune, din care mai tarziu eventual poti scoate bani, etc. Poate ne dai amanunte.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Fa ceva sa-ti ridice moralul, ceva ce-ti place. Cumpara-ti ceva care sa aduca un pic de nou in tinuta ta: un parfum, ceva de imbracat, tu stii mai bine. Apoi suna-ti prietena si spune-i ca iti pare rau sa va certati dintr-o asa prostie si iesi cu ea la o plimbare. Oamenii care se supara usor si se inchid in sine se tem de ceva, ia gandeste-te ce gand, ce teama te face sa te porti asa, si iti gasesti imediat raspunsul.

| viatadecacatt a răspuns:

Viata asta.stiu cum e am avut si eu perioade din astea, adica am si acum dar nu pot spune ca sunt inchisa in mine, spun totul(aproape...) prietenei mele cele mai bune, sau prietenelor.am momente cand as plange intruna dar colegii sau prietenii ma fac sa rad.rad,dar inauntru simt ca mor.asa e viata asta grea si nedreapta, cat mi-ar placea sa fiu mereu fericita sis a nu am nicio problema.de fapt,cui nu i-ar placea.In legatura cu prietena ta incearca sa o impaci sa fii amabila, iar daca vrei sa iti faci prieteni noi nu ezita, poti sa iti faci prieteni noi si aici pe TPU sau daca nu sa cauti fete\baieti din orasul tau, sa le iei idul dupa hi5, neogen siteuri din astea si sa vorbiti, asa iti faci prieteni. Daca esti inchisa in tine nu rezolvi nimic si cred ca nu iti place sa fii singura.Succes!:*

| PuяpℓeMusic explică:

Gigiro: am 15 ani...

| antonia12 a răspuns:

Du-te la un consilier. Te va sfatui ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate esti in perioada in care incepi adolescenta si te maturizezi.Iti este greu sa te acomodezi ca nu mai aceeasi fetita de 2 ani si astfel preferi sa petreci timp singura ca o pustnica.Totusi incearca sa socializezi si sa teimpaci cu prietena ta.Cat despre prieten, ai timp destul pentru asta. Bucura-te de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca esti pe stop straight face