| AndreeaNustiu a întrebat:

Heii TPU,am si eu o intrebbare,eu nu am timp liber pe saptamana nu am timp nici sa imi fac temele sau sa invat,chiar daca imi fac un oral nu pot sa il respect,ba intervine ceva ba alveva si nu am timp aproape pentru nimic ce e legat de scoala, cand am putin timp liber de invatat si facut teme il irosesc degeaba.Imi puteti da niste sfaturi pentru a avea mai mult timp pentru invatat, un oral ceva. Multumesc.Dau funda la cele mai bune raspunsuri.

3 răspunsuri:
| uncontdestuldenasol a răspuns:

Iti faci un orar, nu oral.
Te-ai gandit ca motivul pentru care nu ai timp este pentru ca stai sa pui intrebari pe TPU despre ce ai putea face in privinta asta? Zic si eu.

| AndreeaNustiu explică (pentru uncontdestuldenasol):

Nu stau pe TPU decat 10, 15 minutea de abia daca am timp sa intru.

| schmoll a răspuns:

Timpu este pretios si tu decizi ce faci cu el, daca vrei sa inveti poti invata chiar si in pauza.un orar bine structurat si respectat te poate ajuta.dar viata ta tu o cunosti, tu stii ce poti si ce nu poti

Întrebări recente