| Ioana65755 a întrebat:

Hey! Am 14 ani. Poate o sa vi se para stupida intrebarea, dar eu tot o pun. As vrea in vara sa ma duc la orfelinat si sa fac diferite activitati cu copiii de acolo. Imi pare rau ca nu pot sa ii ajut si cu altceva, imbracaminte sau jucarii. Doamna diriginta ne mai spunea sa aducem ca sa dea unor orfelinate si am adus, dar acum chiar nu mai am ca sa le dau. Imi pare rau ca unii copii nu o sa simta niciodata cum e sa cresti intr-o familie. Eu am o familie minunata, care imi ofera afectiune, iubire si care ma sprijina mereu, indiferent de situatie. Uneori stam pana la 4-5 dimineata in sufragerie si vorbim,povestim, radem. Imi pare rau ca ei nu o sa simta niciodata sentimentele pe care le simt eu atunci cand sunt cu familia mea, dar daca eu as putea sa le aduc macar putina fericire, vreau sa o fac. Stiu ca niciodata nu o sa pot sa le aduc acele sentimente, dar cum am zis mai sus, daca pot sa le aduc macar putina bucurie, vreau sa o fac. Credeti ca directorul orfelinatului (sau cine conduce orfelinatul) ma va lasa sa fac diverse activitati cu ei, jocuri? ( puteti sa dati si cateva idei?) Ce ziceti, sa merg in continuare cu idea asta sau ma voi face de ras?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum sa spui ca e o intrebare stupida? E o initiativa minunata. De unde esti? M-ar tenta sa merg si eu cu tine. laughing

| Ana9339 a răspuns (pentru Adry05):

Sunt din Constanta. happy

| Adry05 a răspuns (pentru Ana9339):

Ah, suntem prea departe, pacat. Mult succes cu initiativa!

| Ana9339 a răspuns (pentru Adry05):

Multumesc. Tu de unde esti?

| VICTORTPURO a răspuns:

Este foarte frumos din partea ta Ioana ca iti pasa de soarta acelor copii, este chiar de laudat si iti spun numai un lucru, nu ezita sa mergi in continuare cu ce ti-ai pus in gand, daca ai ca obiectiv sa incerci sa faci ceva pentru acei copii atunci ar trebui sa o faci, si in acest fel te vei simti si tu mai bine ca ai incercat sa contribui cu ceva, se observa ca ai suflet si intr-adevar gandesti rational, respect.

| Ana9339 a răspuns (pentru VICTORTPURO):

Nu merge sa iti raspund de pe contul meu, asa ca o sa-ti raspund de pe contul altcuiva. Mersi pentru incurajare, eu as fi vrut de acum sa merg, dar chiar nu am timp pentru ca sunt clasa a 8-a si sunt foarte ocupata cu scoala, dar in vara sigur o sa fac ceva in privinta asta. Sunt cam incapatanata, iar daca mi-am pus ceva in cap mi-e greu sa il scot pana nu il fac. Voiam sa merg sa fac activitati cu ei de acum 2 ani, dar atunci chiar eram mica ( 12 ani) Vara asta daca o sa am sansa, sigur o sa merg.